"Ми знаємо, що Російській Федерації у Брюсселі не все сподобалося. Тоді, можливо, Росії і не сподобалося те, що "Шахтар" виграв у ЦСКА? Але це ж не є зрада національних інтересів Росії, це просто - перемога.
Так само і вчора: не програла Росія, не програла Європа. Просто Україна захистила свої національні інтереси - достойно і чітко. Захистила свою головну газову магістраль. Саме так повинен діяти уряд і прем"єр-міністр", - сказала Тимошенко, коментуючи різку реакцію російської сторони на двосторонню угоду України з ЄС.
Тимошенко також додала, що Росія так само може брати участь в інвестиційних проектах, у реструктуризації та модернізації газотранспортної системи.
Фундаментальний інтерес ГТС України захищений на багато років вперед
"Це вчора було заявлено і Баррозу, і єврокомісарами і мною особисто, але фундаментальний інтерес газотранспортної системи України учора був захищений на багато років вперед", - заявила Тимошенко.
Нагадаємо, що учора після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації між Україною та Євросоюзом російська делегація, яка була присутня на міжнародній інвестиційній конференції з питань модернізації української ГТС, залишила форум. Після чого в сторону ЄС та України пролунали кілька різких заяв.
Прем"єр-міністр Росії Володимир Путін вважає декларацію, прийняту в Брюсселі Україною і Євросоюзом, непродуманою і непрофесійною. Він підкреслив, що обговорювати питання збільшення прокачки газу через територію України без основного постачальника - Росії "просто несерйозно".
Крім того, Путін заявив, що Росія почне переглядати принципи відносин із країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви в енергетичній сфері будуть ігноруватися.
Нагадаємо, що учора Україна та ЄС підписали спільну декларацію України за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи.
Згідно з текстом декларації, український уряд взяв на себе зобов"язання забезпечити незалежність оператора з транзиту газу, зокрема, шляхом реалізації директиви ЄС за N55 від 2003 року щодо спільних правил внутрішнього ринку природного газу.
Коментарі
10