понеділок, 18 лютого 2008 11:09

Незалежність Косово ознаменувалася вуличними війнами з поліцією (ФОТОРЕПОРТАЖ)
8

Проголошення незалежності Косово парламентом краю спровокувало безлади в столиці Сербії Белграді. Групи агресивно настроєної молоді атакували будівлю уряду Сербії, посольство Словенії, яка президентствує в ЄС, і два ресторани McDonald"s. Крім того, понад тисяча осіб закидали камінням будівлю посольства США.

У результаті безладів, за попередніми даними, поранення отримало 60 осіб. Серед них - 11 поліцейських. Для розгону натовпу поліція використовувала сльозоточивий газ. Проте безлади в Белграді як і раніше продовжуються.

На півночі Косова невідомі закидали ручними гранатами представництва Європейського союзу (ЄС) і ООН в місті Мітровіца. Повідомлень про жертви немає, співробітники місій були евакуйовані відразу після нападу.

Пошкодження отримав автомобіль, що належить Організації по безпеці і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Європейський Союз і НАТО прийняли на себе відповідальність за безпеку у Косово, яке знаходиться під управлінням ООН з 1999 року, заявили посли США і європейських країн в Раді Безпеки ООН.

Радбез ООН збирається на екстрене засідання, щоб обговорити проблему Косова.

Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін заявив, що вимагає скликання екстреного засідання Ради безпеки ООН. У Нью-Йорку почалися закриті консультації ООН по ситуації у Косові. У ході консультацій очікується брифінг генерального секретаря ООН Пан Гі Муна про нинішню ситуацію.

Конфлікт у Косово має давнє коріння. Цей регіон став одним з ключових районів Сербії ще наприкінці XII століття.

Перше велике антисербське повстання албанців відбулося на початку XX століття. Автономію край отримав після Другої світової війни. У 90-і роки — після розвалу Югославії — косовари стали добиватися незалежності із зброєю в руках.  98 року почалася війна.

Втрутилося міжнародне співтовариство. До Косова увійшли війська НАТО. Почалися бомбардування колишніх югославських територій. У 1999 році Радбез ООН прийняв знамениту резолюцію 1244.

Виконуючи умови документа, сербська армія і поліція залишили анклав і були замінені миротворчим контингентом.

Фото Reuters

"Газета по-українськи"

Зараз ви читаєте новину «Незалежність Косово ознаменувалася вуличними війнами з поліцією (ФОТОРЕПОРТАЖ)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути