Ексклюзиви
Понеділок, 02 липня 2007 08:56

Заступник Балоги розповів навіщо потрібен двопалатний парламент

Важливим напрямом розвитку парламентаризму може стати формування в Україні двопалатного парламенту.

Про це сказав у своїй статті в тижневику "Дзеркало тижня" заступник глави Секретаріату президента України Ігор Пукшин.

Він підкреслив, що двопалатність парламенту сама по собі не є ознакою федерального устрою держави. Про це свідчить хоча б досвід Польщі чи Франції - двох, можливо, найбільш унітарних європейських країн.

"Дві палати - це вищий рівень професійності в роботі парламенту завдяки двоступеневій системі ухвалення законів, це представлення партійних уподобань виборців у нижній палаті поруч із належним представництвом регіонів у верхній", - наголосив заступник глави Секретаріату президента.

Він пояснив: "До нижньої палати депутати обираються на коротший термін, порівняно з верхньою палатою. Це дає змогу посилити відповідальність партій перед виборцями. З іншого боку триваліший термін роботи депутатів верхньої палати дозволяє їм накопичити достатній досвід для посилення ролі парламенту в зовнішній політиці та політиці у сфері національної безпеки, а також у вирішенні кадрових питань".

Як зазначив Пукшин, "важливо пам"ятати, що парламент, так само, як і влада в цілому, - це відбиток суспільства". "Цілеспрямованість та ефективність роботи всіх її органів і гілок великою мірою залежить від єдності української громади, від успіху формування сучасної української нації. Конституція має визначити роль і завдання дер?жави у формуванні і зміцненні української ідентичності, її культурного та політичного складників, у збереженні історичної пам"яті та реалізації в житті держави фундаментальних українських і водночас європейських цінностей, серед яких - повага до людської гідності, свобода, рівність, справедливість і солідарність", - додав заступник глави Секретаріату президента.

Зараз ви читаєте новину «Заступник Балоги розповів навіщо потрібен двопалатний парламент». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5810
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути