Ексклюзиви
Пʼятниця, 25 квітня 2008 15:45

Ющенко знову заборонив приватизацію ОПЗ

Президент України Віктор Ющенко повторно призупинив дію розпорядження Кабміну про приватизацію Одеського припортового заводу (ОПЗ). Відповідний указ опублікований на офіційному сайті глави держави.

Наводимо текст указу:

"Кабінетом міністрів України 11 лютого 2008 р. видано розпорядження N 261-р "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод", яким затверджено умови проведення конкурсу з продажу пакета акцій відкритого акціонерного товариства "Одеський припортовий завод" та доручено Фонду державного майна України провести в установленому порядку конкурс з продажу пакета акцій цього товариства з урахуванням затверджених умов.

За відсутності державної програми приватизації, адекватної сучасному рівню розвитку суспільних відносин, приватизація відкритого акціонерного товариства "Одеський припортовий завод" – підприємства, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, не відповідає інтересам національної безпеки у сфері приватизації.

Відтак, зазначене розпорядження Кабінету міністрів України не відповідає Конституції України, зокрема статті 17, згідно з якою забезпечення економічної безпеки держави є однією з її найважливіших функцій.

Крім того, розпорядження від 11 лютого 2008 р. N 261-р прийнято Кабінетом міністрів України всупереч вимозі пункту 5 статті 116 Конституції України, що зобов"язує його здійснювати управління об"єктами державної власності відповідно до закону. Законами, що визначають правові основи управління об"єктами державної власності, є Закони України "Про управління об"єктами державної власності" та "Про приватизацію державного майна", які обмежують повноваження Кабінету міністрів України стосовно умов приватизації об"єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, лише погодженням таких умов.

Ураховуючи викладене, відповідно до пунктів 15, 17 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Зупинити дію розпорядження Кабінету міністрів України від 11 лютого 2008 р. N 261-р "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод".

2. Визнати таким, що втратив чинність, указ Президента України від 15 квітня 2008 р. N 359 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету міністрів України від 11 лютого 2008 р. N 261-р".

Зараз ви читаєте новину «Ющенко знову заборонив приватизацію ОПЗ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20496
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода