Ексклюзиви
Неділя, 25 травня 2008 15:55

Ющенко запросив Папу Римського в Україну

Президент України Віктор Ющенко запросив Папу Римського Бенедикта ХVI відвідати Україну з візитом.

Як повідомляє прес-служба глави держави, запрошення Папі Римському Ющенко передав сьогодні на зустрічі з державним секретарем Ватикану, кардиналом Тарчізіо Бертоне.

Україна високо цінує активну діяльність Папи Римського Бенедикта ХVI, спрямовану на дотримання загальнолюдських цінностей та миру в усьому світі, зазначив Ющенко.

Під час зустрічі обговорювалися питання подальшого поглиблення українсько-ватиканських відносин, державно-церковного співробітництва та міжконфесійного діалогу в Україні.

Окремої уваги на зустрічі було надано питанню щодо проведення науково-дослідницької роботи у Секретному Ватиканському архіві, а саме, йшлося про дослідження історичних документів, що стосуються історії Української держави, зокрема тих, в яких згадується про Голодомор в Україні. Сторони обговорили питання створення для цього відповідної робочої групи.

Під час зустрічі делегацією Ватикану було позитивно відзначено зусилля України задля покращення міжконфесійного діалогу в нашій державі.

Кардинал Бертоне також передав запрошення Президентові України відвідати цього року Ватикан з офіційним візитом.

Ющенко також вручив державному секретареві Святого Престолу, кардиналові Бертоне орден князя Ярослава Мудрого І ступеня. Згідно з Указом Президента, високої нагороди Бертоне удостоєно за визначний особистий внесок у поширення у світі ідеалів миру, справедливості та гуманізму.

Участь у зустрічі взяли архієпископ митрополит Римо-католицької церкви кардинал Мар`ян Яворський, апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович, архієпископ-коад`ютор Римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький.

Кардинал Бертоне, державний секретар, камерленго Святої Римської церкви, архієпископ-емерит міста Генуя (Італія), народився в Романо Канавезе (П`ємонт) 2 грудня 1934 року.

Папа Бенедикт ХVI 15 вересня 2006 року призначив його на посаду державного секретаря, а 4 квітня 2007 року - також і на посаду кардинала-камерленго Святої Римської церкви (тимчасово виконуючий обов`язки під час вакантного папського престолу), повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко запросив Папу Римського в Україну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20534
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода