Середа, 12 березня 2008 07:59

Ющенко вимагає переглянути показник інфляції в держбюджеті

Ющенко вимагає переглянути показник інфляції в держбюджеті
Президент України Віктор Ющенко наполягає на перегляді показника річної інфляції у державному бюджеті на 2008 рік.

Як повідомили у прес-службі глави держави, про це він заявив в інтерв"ю журналістам.

"Я наполягаю, щоб уряд разом із НБУ ще раз переглянув ту ситуацію, яка склалася на внутрішньому ринку, ще раз більш серйозно підійшов до формування антикризових кроків, які вимагають не тільки загальної декларації", - сказав він.

"Це не є складним завданням", коли йдеться про більш заощадливі видатки бюджету, дотримання жорсткого дефіциту бюджету, сказав Президент.

На думку глави держави, показник річної інфляції, закладений в бюджеті-2008, очевидно, потребує перегляду - з огляду, зокрема, на те, що вже за два місяці поточного року ця цифра склала близько 5,7%.

"Це той показник, до якого зараз буде прикута увагу всіх аналітиків... Думаю, в ближчі кілька днів будуть дані фахові оцінки цих тенденцій і тих змін, які необхідно вносити до бюджету-2008", - сказав Ющенко.

Президент підкреслив, що це питання зачіпає ряд соціальних видатків бюджету - йдеться про корекцію зокрема розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії.

Глава держави нагадав, що нинішня інфляційна ситуація в Україні пов`язана з кількома факторами. Серед них - значне зростання в 2007 році цін виробників, суттєве подорожчання продовольчого ринку та адміністративне втручання уряду зокрема в діяльність зернового ринку; зростання цін на енергоресурси, зокрема нафтопродукти як у світі, так і в Україні; неврегульована ситуація на газовому ринку.

"Ми, вступаючи в 2008 рік, мали досить складну обтяжливу ситуацію щодо інфляційних процесів", - зазначив Ющенко, нагадавши зокрема, що вже зростання цін на продовольчі товари за два місяці поточного року становило 8,3%.

Особливу увагу в контексті боротьби з інфляцією Президент звернув на раціональну політику управління видатками бюджету.

У держбюджеті на 2008 рік інфляція планується на рівні 9,6%.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко вимагає переглянути показник інфляції в держбюджеті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20974
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода