Понеділок, 21 січня 2008 08:09

Ющенко погрожує не підписати бюджет Тимошенко

Ющенко погрожує не підписати бюджет Тимошенко
Президент України Віктор Ющенко заявив, що не підписуватиме закон про бюджет, в якому дефіцит складатиме більше 2%.

"Для того, щоб тримати під контролем інфляцію, ми повинні тримати під контролем державні витрати, інакше кажучи, мати керований дефіцит державного бюджету. Ходять різні дискусії, і я хотів би ще висловити свою позицію: бюджет, який матиме дефіцит більше 2%, я не підпишу", - заявив Ющенко в інтерв"ю телеканалу "Інтер" в неділю увечері.

Ющенко назвав стримування інфляції "питанням номер один". "Бо все, що ти даєш у вигляді доплат до рахунку Ощадного банку, чи пенсії, чи стипендії, чи соціальної допомоги по народженню дитини – вночі через інфляцію з вашої кишені вибирається", - пояснив президент.

Водночас він зазначив, що не бачить "фатальних причин", що можуть завадити реалізації економічних завдань, які стоять перед країною.

"Ми повинні грамотно змоделювати економіку по кварталам, добре розуміючи, що всі ринки, починаючи від цін на продукти й закінчуючи ціною на гроші, все повинно бути врегульовано", - підкреслив президент.

Можливою загрозою він назвав "дефіцит політичної волі в парламенті при прийняття тих прикладних прагматичних рішень, які стосуються основ урядової програми і бюджету 2008 року, і в цілому макроекономічної культури".

Ющенко зазначив також, що є об"єктивні загрози. "Рівень оптових цін, включаючи ціни на продукти харчування, вже сформований на рівні 20-22%. З попереднього періоду ми отримали загрози, які ще не відобразилися на роздрібних цінах, але по певних правилах це буде спонукати підвищення цін", - зазначив він.

"Ми повинні бути готові до цього жорсткою новою національною антиінфляційною програмою", - підкреслив президент.

Однак, за його словами, у влади є "унікальна перевага". "Перший раз склалася ситуація, коли в президента є більшість у парламенті, і це є більшість демократичних сил. Сьогодні ми можемо до одного знаменника привести послання президента, програму уряду, бюджет, регіональні програми. Це та конструкція, яка дає переваги зустріти ці виклики новою ефективною мобілізацією", - сказав Ющенко.


За матеріалами: Інтерфакс, Українська правда.
Зараз ви читаєте новину «Ющенко погрожує не підписати бюджет Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 15158
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода