Понеділок, 09 червня 2008 16:14

Ющенко передав Тимошенко свої побажання до змін про бюджет

Президент Віктор Ющенко звертає увагу уряду на необхідність підготовки якісних змін до державного бюджету на 2008 рік.

Про це на брифінгу заявила прес-секретар глави держави Ірина Ваннікова, повідомляє прес-служба президента.

За її словами, основні зауваження президента викликають: макроекономічні показники, на яких побудовано бюджет, розміри соціальних стандартів на тлі рівня цін, і недостатність фінансування за програмами, що мають особливе значення для держави.

"Президент наголошує на тому, що уряд на найближчому засіданні має розглянути уточнені макропоказники на 2008 рік. Це дозволить суттєво збільшити доходну частину бюджету. Глава держави також наполягає на негайному перерахуванні розміру прожиткового мінімуму", - сказала Ванникова.

До інших найважливіших проблем, вирішення яких має бути передбачено у змінах до бюджету, Ющенко відносить збільшення ресурсу на своєчасне відшкодування ПДВ та забезпечення балансування фінансових потоків "Нафтогазу України".

Крім того, президент вважає, що у змінах до держбюджету мають бути враховані вирішення проблем додаткового фінансування Міноборони та СБУ відповідно до рішення РНБО,

виконання запланованих робіт з реконструкції автомобільних доріг, задіяних до проведення Євро-2012, зокрема шляхом збільшення обсягу урядових гарантій для Укравтодору.

Також Ющенко звертає увагу на проблему розповсюдження телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, по всій території України, запровадження експерименту з будівництва доступного житла та збільшення фінансування окремих програм, спрямованих на підвищення якості освіти.

"Президент також висловлює занепокоєння недостатністю фінансування низки важливих для країни програм", - заявила Ваннікова.

"Зокрема, не розпочато бюджетне фінансування заходів у сфері охорони здоров"я, соціального захисту, освіти, культури і мистецтва, вугільної промисловості, житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу - що у світлі продовольчої кризи на світових ринках набуває особливого значення", - пояснила вона.

За словами прес-секретаря, президент звертає увагу, що низькій рівень фінансування за важливими для держави програмами відбувається при наявності значної суми на Єдиному казначейському рахунку Держказначейства.

"Відтак президент закликає уряд виправити цю ситуацію: гроші мають працювати на добробут країни, а не відпочивати в Нацбанку. Віктор Ющенко просить вжити щодо названих проблем належних заходів та скоординувати діяльність всіх учасників бюджетного процесу", - сказала Ванникова, пише Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко передав Тимошенко свої побажання до змін про бюджет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20808
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода