Четвер, 17 квітня 2008 20:22

Ющенко не хоче повторили помилки 2004 року

Президент України Віктор Ющенко наполягає на здійсненні конституційної реформи через Національну конституційну раду.

Як повідомили у прес-службі глави держави, про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів сьогодні у Донецьку.

"Я б не хотів, щоб ми повторили помилки 2004 року під благими намірами. Це призведе до протистояння", - упевнений Президент.

Він аргументував необхідність проведення реформи через Національну конституційну раду тим, що цей орган має широке представництво не лише політичних сил, але й громадськості та експертів. "Процедура підготовки, формування і обговорення цієї ініціативи повинна бути якнайширша", - сказав Ющенко.

Він запевнив журналістів у тому, що проект нової редакції Основного Закону не омине проходження через парламент. Проте створення зараз для цього Тимчасової спеціальної комісії у парламенті не відповідає Конституції України, переконаний Ющенко, адже вона передбачає, що підставами для створення комісії мають бути подані до парламенту законопроекти щодо змін до Конституції або її нова редакція.

Президент підкреслив, що проведення конституційної реформи є нагальним завданням. "Проблеми, які сьогодні є в українському політикумі, - це проблеми національних інституцій, які сформувалися через бездарну політичну реформу 2004 року", - сказав глава держави.

Ющенко також звернув увагу, що альтернативний проект редакції Конституції існує, і саме тому у Верховній Раді лунають ініціативи про створення Тимчасової спеціальної комісії. "Така Конституція розроблена поза спиною парламенту тою політичною силою, яка була так причетна до змін 2004 року! Але є одна проблема: публічно признати своє авторство і висунути ці пропозиції в парламенті – значить, показати, хто за цією авантюрою стоїть. Тому мусується питання: давайте ми всупереч Конституції спочатку зробимо комісію, а потім подамо текст змін та доповнень", - сказав Президент, ще раз підкресливши, що це суперечить Основному Закону, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко не хоче повторили помилки 2004 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20864
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода