Ексклюзиви
Середа, 09 квітня 2014 12:50

Уряд Яценюка веде Україну в рабство міжнародного капіталу - Симоненко

Уряд Яценюка веде Україну в рабство міжнародного капіталу - Симоненко

Громадяни України вже зараз можуть на собі відчути перші результати так званих антикризових заходів нового уряду. Ціни на товари повсякденного попиту почали підніматися.

Про це повідомив лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

"Згідно з останніми повідомленнями Державної служби статистики, в березні споживчі ціни зросли на 3%. Зокрема, на продукти харчування та безалкогольні напої - на 2,4%. Найбільший стрибок цін зафіксований на такі товари: яйця - на 21,3%, на 11,8% зросли ціни на фрукти: цитрусові - на 9,3%, яблука - на 7,3%. На 5,4-10,4% стали дорожчим цукор, рис, продукти переробки зернових. На 3,2% збільшилися ціни на рибу, овочі, кисломолочну продукцію, масло, сири. Одяг та взуття подорожчало на 6,1%. Зафіксоване підвищення ціни на транспорт на 5,7%. Ліки подорожчали в середньому на 15-20%", - зазначив він.

При цьому політик зазначив, що ситуація з ліками викликає особливу стурбованість. Експерти одностайні в тому, що введення ПДВ на ввезення імпортних лікарських препаратів може привести до значного подорожчання лікування. Зокрема, вказувалося, що зростання цін на ліки може досягти 80%.

"Втім, це - тільки початок. За підрахунками авторитетних економістів, рівень бідності в Україні в 2014 р. в результаті реалізації так званих "антикризових заходів" уряду зросте на 100%. Причиною загального зубожіння людей експерти називають повну відсутність у запропонованих урядом законодавчих ініціативах заходів, спрямованих на стимулювання економічного зростання", - наголосив комуніст.

Петро Симоненко також уточнив, що уряд поки абсолютно нічого не запропонував у сфері боротьби з корупцією, зокрема, не розроблені заходи протидії тотальному розкраданню бюджетних коштів при державних закупівлях.

"Уряд Яценюка пішов по найбільш простому шляху - відібрати гроші у простих громадян. При цьому великий капітал почувається привільно і продовжує збагачуватися. Дії уряду спрямовані на те, щоб повністю виконати вказівки Міжнародного валютного фонду. Для цього вжито заходів з метою збільшення доходів бюджету через посилення податкового тягаря на економіку. З іншого боку, зменшується видаткова частина бюджету за допомогою кардинального скорочення соціальних виплат", - констатував політик.

Лідер КПУ висловив думку, що нова влада прагне заробити прихильність західних кредиторів і отримати від них чергову подачку у вигляді позик.

"При цьому Яценюк чомусь називає прийняті заходи "порятунком економіки". Насправді ж, ці заходи ведуть до руйнування внутрішнього ринку і збільшення бідності населення. Кабінет Азарова міг легко отримати кредит від МВФ, якби погодився б на подібні кабальні умови. Але розуміння катастрофічних наслідків цих кредитів для країни змушувало шукати інші варіанти", - констатував він.

Петро Симоненко вважає, що прем'єр Яценюк має назвати речі своїми іменами, а саме: публічно оголосити, що він виконує вимоги Міжнародного валютного фонду. І ці вимоги не мають ніякого відношення до відродження національної економіки, а навпаки, ведуть до закабалення України багатими країнами "золотого мільярда".

"Компартія пропонує абсолютно інший шлях економічного розвитку. Але домогтися відродження української промисловості без зміцнення внутрішнього ринку та звільнення від диктату міжнародних лихварів в особі МВФ не можливо. Компартія залишається єдиною політичною силою, що послідовно відстоює економічний суверенітет України, без якого немає і політичного", - резюмував він.

Зараз ви читаєте новину «Уряд Яценюка веде Україну в рабство міжнародного капіталу - Симоненко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 13620
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода