Ексклюзиви
Пʼятниця, 14 вересня 2018 15:00

Українські політики підігрівають суспільний запит на авторитаризм - Фельдман

Українські політики підігрівають суспільний запит на авторитаризм - Фельдман
Нардеп Олександр Фельдман вважає, що лише навчивши українське суспільство "культурі свободи", влада зможе провести справжні реформи. Фото: World News

Зі стартом виборчого процесу в Україні багато політиків підігрівають суспільний запит на авторитаризм, вважає народний депутат України Олександр Фельдман

Про це він пише у своєму блозі на сайті "Гордон".

"Я зараз говорю навіть не про специфічну риторику влади, в якій слова "забезпечити порядок і безпеку" слід розуміти, як "обмежити права і посилити контроль". Вже сьогодні є кандидати, які відкрито декларують, що Україні потрібен авторитаризм з його "сильною рукою". Це небезпечний запит: коли суспільство нівелює значення прав і свобод на користь "порядку", знайдуться і ті, хто запропонує суспільству "новий порядок", який не має нічого спільного з демократією і людськими цінностями", - пише народний депутат.

Фельдман зазначає, що зараз Україна входить в дворічну фазу постійних виборів - президентських, парламентських, місцевих.

"Дуже важливо пам'ятати про цінності свободи і демократії, щоб потім країна не платила кров'ю на вулицях за безвідповідальний вибір", - пише нардеп.

На його думку, в нашій країні недостатньо уваги приділяється питанням захисту прав людини, свободи слова, захисту прав підприємців та відстоювання інших свобод, про що свідчить невисоке 83-е місце України у світовому "рейтингу демократії".

"І я дуже хотів би прочитати в президентських програмах кандидатів конкретні механізми, як вони виведуть Україну в ТОП-50 з дотримання прав людини, за легкістю ведення бізнесу, з питань свободи ЗМІ. Адже в моєму розумінні, ключове завдання тієї команди, яка переможе на президентських і парламентських виборах - побудувати в Україні суспільство відповідальних власників. Не субсидіантів, тотально залежних від держави на кожному кроці, а громадян, які усвідомлюють свою відповідальність за власне життя. Свобода і відповідальність - це завжди два боки однієї медалі. І тільки навчивши українське суспільство "культурі свободи", влада зможе провести справжні реформи. А головна реформа - це зміна відносин держави і громадянина", - пише Фельдман.

Зараз ви читаєте новину «Українські політики підігрівають суспільний запит на авторитаризм - Фельдман». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24067
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода