понеділок, 09 вересня 2019 13:48

У Зеленського розказали, як звільнення Цемаха вплине на відносини з Нідерландами

У Зеленського розказали, як звільнення Цемаха вплине на відносини з Нідерландами
Єрмак зазначив, що важливість Цемаха як свідка має довести суд. ФОТО: "Радіо Свобода"

Звільнення з-під варти і передача Росії колишнього зенітника самопроголошеної ДНР Володимира Цемаха не вплине на стосунки України з Нідерландами та Європейським Союзом.

Таку думку в інтерв'ю "Українській правді" висловив помічник Зеленського Андрій Єрмак.

"Позиція наших партнерів базується не лише на цій справі. Там є комплекс аргументів, на яких тримається рішення про санкції. Не думаю, що звільнення Цемаха стане причиною перегляду наших стосунків із партнерами. Крім того, наскільки мені відомо, і Росія, і Нідерланди є учасниками багатьох міжнародних договорів, конвенцій, які передбачають надання допомоги, участь у слідстві. І це є робочий механізм", — сказав він.

Розслідувачі з Bellingcat називали Цемаха ключовим свідком у справі про збиття боїнгу MH17 у липні 2014-го. Єрмак зазначив, що важливість Цемаха як свідка має довести суд.

"Тоді ми будемо розуміти, чи він справді був важливим", — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Як це могло статися?". У Нідерландах обурені обміном Цемаха

7 вересня у межах обміну полоненими з Росією в Україну прибули 35 звільнених українців. Зокрема 24 полонених моряки, яким в аеропорту вручили військові звання та офіцерські кортики.

Серед осіб, яких у рамках обміну направили до Москви, були колишній зенітник ДНР Володимир Цемах і звинувачений у держзраді керівник "РИА Новости-Україна" Кирило Вишинський.

Після цього Зеленський телефоном переговорив із Путіним. За інформацією Офісу президента, обидва підкреслили, що задоволені результатом виконання домовленостей у межах першого етапу на шляху до нормалізації діалогу.

Зараз ви читаєте новину «У Зеленського розказали, як звільнення Цемаха вплине на відносини з Нідерландами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути