Пʼятниця, 10 жовтня 2008 14:34

У ЦВК кажуть, що без бюджету проблематично провести вибори

Заступник голови Центральної виборчої комісії України Жанна Усенко-Чорна називає проблематичним проведення майбутніх дострокових парламентських виборів без належного бюджетного фінансування.

"Є дуже проблематичним проведення виборів без належного бюджетного фінансування. Фактично відсутність змін до закону про державний бюджет робить неможливою підготовку і проведення виборів народних депутатів України у встановлений указом Президента термін", - сказала вона.

Крім того, Усенко-Чорна зазначила, що, згідно зі ст. 48 закону України про вибори народних депутатів України, проведення парламентських виборів здійснюється виключно за кошти держбюджету України, які мають бути спеціально виділені з метою проведення виборів.

При цьому вона підкреслила, що виділення коштів для проведення виборів з інших джерел фінансування означатиме втручання у виборчий процес і може призвести до оскарження результатів виборів.

"Фінансування і підготовка проведення виборів з інших джерел означає, що таке втручання насправді відбувається", - сказала вона, додавши, що у разі фінансування виборів з інших джерел, окрім держбюджету, порушуються норми, встановлені законом про вибори народних депутатів.

Кажучи про належне фінансування майбутньої виборчої кампанії, Усенко-Чорна також зазначила, що, крім внесення змін до закону про держбюджет на 2008 рік, необхідне також ухвалення держбюджету на 2009 рік.

"Тому що окремі етапи виборчого процесу триватимуть вже у 2009 році, і майже 30 млн. грн. необхідно також передбачити у держбюджеті на 2009 рік", - сказала вона.

Усенко-Чорна зазначила, що за відсутності такого бюджетного фінансування низка істотних виборчих процедур будуть або заблоковані, або будуть зроблені такими, які принципово зроблять неможливим виборчий процес, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зараз ви читаєте новину «У ЦВК кажуть, що без бюджету проблематично провести вибори». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10021
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода