Ексклюзиви
Середа, 01 жовтня 2008 11:45

Тігіпко не виключає девальвації гривні

Тігіпко не виключає девальвації гривні

Співголова Ради інвесторів при Кабінеті міністрів, екс-голова Національного банку України Сергій Тігіпко не виключає девальвації гривні.

Тігіпко зауважив, що поки можна говорити про позитивну тенденцію, оскільки з початку року резерви НБУ достатньо серйозно зростали і є достатньо великими на даний час.

"Але якщо подивитись по тенденціях, то я вважаю, що по самій гривні - вона може трохи девальвувати", - сказав Тігіпко.

Існують серйозні проблеми з металургією

На його думку, це пов"язано з двома обставинами. По-перше, сьогодні існують серйозні проблеми з металургією й аналогічні проблеми можуть виникнути у хімічній промисловості. "Якщо ринки не виправляться і буде зниження цін на метал і хімію, ми зразу отримаємо проблеми із зовнішньою торгівлею, збільшиться від"ємне сальдо торгівлі", - сказав Тігіпко.

Другою підставою, яка може вплинути на девальвацію гривні, на його думку, є зменшення обсягу інвестицій. Тігіпко зауважив, що сьогодні гривня стабільна в першу чергу за рахунок інвестицій. "По платіжному балансу ми входимо у плюс, і це підтримує гривню. Якщо ще інвестори зменшать обсяги своїх інвестицій, може бути загрозлива ситуація", - сказав він.

На думку Тігіпка, сьогодні дуже важливо реагувати на світову кризу і постійно турбуватись про інвестиційний клімат в Україні. "Я не говорю лише про іноземні, а й про українські інвестиції. Основні інвестиції йдуть з Кіпру. Це говорить про те, що з офшорних зон українці вкладають свої гроші (в українську економіку). Не потрібно цього боятися, потрібно створювати умови", - сказав Тігіпко.

17 вересня на міжбанківському валютному ринку України відбулося різке зниження курсу гривні по відношенню до долара США. Угоди укладалися за курсом 4,84 грн. за 1 долар і до кінця торгів ставки зросли до 4,94-4,95 грн. за 1 долар, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Тігіпко не виключає девальвації гривні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9702
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода