Ексклюзиви
середа, 13 червня 2007 13:16

Тейлор: політизація Генпрокуратури та ЦВК заважає вступу України до НАТО

Сполучені Штати Америки вважають найбільшою перешкодою вступу України в НАТО політизацію роботи Генеральної прокуратури, Ради національної безпеки й оборони, Конституційного Суду й Центральної виборчої комісії. Про це заявив посол США Вільям Тейлор на Міжнародному форумі "Євроатлантичне майбутнє України".

Зокрема, він сказав, що позиція США й інших країн-членів НАТО щодо членства України в НАТО залишається незмінною. Також Тейлор назвав складові готовності країни до вступу в НАТО, зазначивши, що Україна відповідає не всім з них.

"Перший компонент - оборонна готовність країни - мав певний прогрес, і сам міністр оборони України Анатолій Гриценко досить успішно працює в сфері адаптації Збройних сил країни до загальноєвропейських стандартів", - передає слова Тейлора прес-служба Міжнародного форуму.

Другий компонент готовності - сектор безпеки - викликає занепокоєння посла.

"Сили МВС зіштовхуються з іншими силами правопорядку, й тому уряд повинен розробити дорожню карту реформування сил безпеки", - передає слова Тейлора прес-служба.

Економічні реформи - третій компонент, зі слів Тейлора, проводяться інтенсивно.

"Український уряд і президент домоглися здійснення економічних реформ, які працюють, незважаючи ні на які кризи. Україна домоглася успіхів у просуванні до СОТ. Сполучені Штати активно підтримують вступ України до СОТ, оскільки це важливий крок на шляху інтеграції до інших європейських структур", - сказав Тейлор.

Він підкреслив, що інвестиційний клімат в Україні потребує поліпшення, зокрема, необхідно зняти мораторій на продаж землі.

Але найбільш проблематичним Тейлор вважає питання верховенства права в країні.

З його слів, Генпрокуратура, РНБО, КС і ЦВК політизовані й були дискредитовані останнім часом.

Тейлор заперечує тиск США на Україну у зв"язку із вступом до НАТО, передають Українські новини.

Зараз ви читаєте новину «Тейлор: політизація Генпрокуратури та ЦВК заважає вступу України до НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути