Субота, 01 березня 2008 16:30

Сєвєродонецьк візьметься за Голодомор, УПА і НАТО

Сєвєродонецьк візьметься за Голодомор, УПА і НАТО

Другий всеукраїнський з"їзд рад усіх рівнів виступає з ініціативою формування всеукраїнського комітету з проведення референдуму з питань НАТО за участю як парламентських, так і непарламентських партій.

Про це йдеться в резолюції, прийнятій на з"їзді в Сєвєродонецьку (Луганська область) у суботу.

З"їзд вважає за необхідне звернутися лідерам депутатських фракцій Верховної Ради до виконавчого секретаріату НАТО, а також до голови Парламентської Асамблеї НАТО з вимогою зібрати засідання з українського питання напередодні Бухарестського самміту НАТО.

Крім того, з"їзд має намір посприяти проведенню всеукраїнського громадського форуму "Проти мілітаризації України" 2 квітня цього року.

З"їзд пропонує також створити громадську правозахисну організацію "Рада правозахисників" для контролю над діями влади в етнокультурній сфері.

Крім того, з"їзд пропонує підготувати для поширення серед населення і привернення уваги світової громадськості до проблем захисту російської мови в Україні "білу книгу насильницької українізації і порушення прав людини".

З"їзд також вважає за необхідне звернутися до МЗС України з вимогою внести в новий базовий договір між Україною і ЄС спеціальний розділ про зобов"язання держави дотримуватися міжнародних зобов"язань і прав людини.

У резолюції також сказано, що з"їзд має намір запропонувати всеукраїнському форумові інтелігенції, що пройде в Києві в березні цього року, власний проект гуманітарного розвитку України.

"Розглянувши питання щодо фальсифікацій історичного минулого України, з"їзд визнав за необхідне попередити органи влади про відповідальність за антиконституційні дії, перевищення повноважень і надання свідомо неправдивої інформації, насамперед, щодо проблеми Голодомору, діяльності нацистських злочинців і ОУН-УПА", - йдеться в резолюції.

З"їзд також прийняв Декларацію прав російської культури і культур інших народів України.

Декларація включає 12 статей, що також передбачають зобов"язання України як гаранта збереження і розвитку культурної спадщини.

Сєвєродонецький з"їзд у даний час завершив роботу, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Сєвєродонецьк візьметься за Голодомор, УПА і НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20775
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода