Середа, 03 вересня 2008 17:36

СБУ звинувачує Раду в порушенні Конституції

СБУ звинувачує Раду в порушенні Конституції
Прийнятий депутатами у вівторок законопроект про СБУ "суперечить Конституції України, іншим законодавчим актам і концептуальним документам у сфері національної безпеки". Про це заявила прес-секретар в.о. голови СБУ Марина Остапенко.

Вона нагадала, що відповідно до Конституції, саме президент забезпечує державну незалежність і національну безпеку, призначає і звільняє з посад вище командування Збройних Сил, інших військових формувань, здійснює керівництво в сферах національної безпеки і оборони.

Крім того, питання призначення на посаду і звільнення з посади за подачею президента голови СБУ вже визначене пунктом 12-1 ч. 1 ст. 85 Конституцій, яка є законом прямої дії і не вимагає додаткового врегулювання на законодавчому рівні. ч.2 ст. 13 Закону про СБУ визначено, що голова СБУ призначається ВР України за подачею президента України.

Ч. 3 цієї ж статті передбачено, що заступники голови СБУ призначаються за його подачею президентом, що прямо витікає з визначених Конституцією повноважень голови держави. "Питання призначення особи, яка виконує обов"язки голови СБУ, і визначення його повноважень взагалі не вимагають законодавчого врегулювання. Автори документа фактично втрутилися в сферу повноважень голови держави, запропонувавши обмежити його конституційні права", - відзначила Марина Остапенко.

"Запропонований порядок визначення організаційної структури Служби безпеки і функціонування АТЦ при СБУ не узгоджується з конституційними положеннями і виходить за рамки повноважень уряду України. Крім того, слід зазначити, що СБУ не є центральним органом виконавчої влади", - додала вона.

Марина Остапенко відзначила, що проект ухваленого закону не був узгоджений ні з фахівцями СБУ, ні узгоджений у відповідних комітетах, а винесений на партійних зборах і має на меті дестабілізувати і так складну ситуацію, - повідомляє"Українська правда".

Зараз ви читаєте новину «СБУ звинувачує Раду в порушенні Конституції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20776
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода