вівторок, 04 листопада 2008 10:45

СБУ і МВС обвинуватили в неефективному використанні антикорупційних коштів

Рахункова палата обвинувачує Службу безпеки і Міністерство внутрішніх справ у нецільовому і неефективному використанні 267 млн грн, що були виділені на фінансування заходів щодо протидії корупції.

"Аудитори установили, що СБУ і МВС використовували бюджетні асигнування (більш 267 млн грн.), виділені на боротьбу з корупцією, переважно як додаткове джерело утримання, без чіткого розмежування відповідальності за результати",– сказано в повідомленні прес-служби Рахункової палати, пише Комерсант-Україна.

У Рахунковій палаті відмовилися назвати критерії ефективності боротьби з корупцією. У той же час співробітник контролюючого органа в бесіді не виключив, що матеріали аудиторської перевірки відомств можуть бути передані в прокуратуру.

У МВС відмовилися коментувати заяву контролюючого органа, посилаючись на те, що поки ще не ознайомлені з документом.

У свою чергу, прес-секретар СБУ Марина Остапенко визнала той факт, що 75% від загальної суми фінансування СБУ йде на виплату заробітної плати співробітникам. Це пов"язано з недостатнім фінансуванням СБУ.

"Ситуація катастрофічна. Співробітник, що розслідує справу про розкрадання мільйонів гривень або доларів, не може одержувати зарплату в 2 тис. грн",– сказала в бесіді Остапенко.

За її словами, питання про гідну оплату праці неодноразово піднімався керівництвом СБУ.

"У бюджеті на цей рік на утримання усіх служб СБУ було виділено лише 45% від необхідного мінімуму. Кабмін не врахував і наші пропозиції на наступний рік",– стверджує прес-секретар СБУ.

При цьому обвинувачення в неефективності боротьби СБУ з проявами корупції пані Остапенко відкидає, посилаючись на статистику результатів діяльності відомства останнім часом.

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті СБУ, з початку року співробітниками служби серед іншого було розкрито 956 злочинів у сфері службової діяльності.

Зараз ви читаєте новину «СБУ і МВС обвинуватили в неефективному використанні антикорупційних коштів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути