Пʼятниця, 18 січня 2008 11:31

"Україна може перетворитися на "відстійник для нелегалів"

15 січня Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським Союзом про реадмісію. Цей документ викликав неоднозначні відгуки й оцінки експертів.

Зокрема, Анатолій Зленко, заступник голови "Українського форуму" і екс-глава МЗС України, заявив наступне: "Україна підтвердила свою зацікавленість у цивілізованому рішенні цієї гострої проблеми і водночас продемонструвала готовність чітко виконувати раніше взяті на себе міжнародні зобов"язання".

Також Зленко стверджує, що дана угода допоможе контролювати міграційні потоки з Азії до Європи. "Ратифікація цієї угоди істотно сприятиме подальшому посиленню контролю над міграційними потоками на важливому геополітичному перехресті Європи і посиленню боротьби з нелегальною міграцією за межами України", - сказав екс-міністр.

Зленко припускає, що угода про реадмісію не працюватиме на повну потужність в Україні через надзвичайно недосконалу національну законодавчу базу і відсутність на сьогодні єдиного повноважного органу влади - Міграційної служби.

"У таких умовах кошти платників податків, які уряд планує направляти на виконання відповідних бюджетних програм боротьби з нелегальною міграцією, створення і утримання пунктів розміщення нелегальних мігрантів, як і в попередні роки, можуть бути роспилені серед окремих урядових структур.

Оскільки основні потоки біженців потрапляють до нас із території наших східних сусідів, з якими уряд так і не зміг за останній час підписати угоду про реадмісію, слід чекати, що незабаром Україна може перетворитися на "відстійник для нелегалів". Така небезпечна тенденція може мати негативні як політико-правові, так і економічні наслідки для України", - відзначив Анатолій Зленко, повідомляють Подробности.
Зараз ви читаєте новину «"Україна може перетворитися на "відстійник для нелегалів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20773
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода