Ексклюзиви
Понеділок, 18 червня 2007 08:36

"Кінахівцям" заборонили займати місця "нашоукраїнців" - рішення суду

"Кінахівцям" заборонили займати місця "нашоукраїнців" - рішення суду
Київський Апеляційний адміністративний суд відмовив Партії промисловців і підприємців у розгляді скарги про обнуління списків блоку "Наша Україна".

Про це повідомив Микола Оніщук, який вийшов, як і ряд його колег по "Нашій Україні", з фракції, тим самим склавши депутатські повноваження.

За його словами, це означає, що "остання надія коаліції померла". "Це означає, що рішення Печерського суду набутило законної сили", - підкреслив Оніщук.

Печерський райсуд Києва визнав законним виключення зі списку блоку "Наша Україна" усіх кандидатів у народні депутати, які не були обрані за результатами виборів у березні 2006 року.

"Це означає, що в ЦВК немає можливості визнати обраним кого б то не було (з кандидатів у депутати), хто був у списку "Нашої України", - підкреслив Оніщук,

1 червня прес-служба ПППУ повідомила, що Партія промисловців і підприємців не збирається давати згоду на "обнуління" виборчого списку блоку "Наша Україна" на виборах 26 березня 2006 року та продовжує відстоювати свої інтереси в суді. За словами керівника секретаріату ПППУ, народного депутата Льва Гнатенка, Міжпартійний з"їзд блоку "Наша Україна" відбувся без запрошення делегатів від ПППУ, а його рішення прийняті без дотримання встановлених законодавством та угодою про створення блоку процедур. Саме тому, вважає він, Центральна виборча комісія своїм рішенням відмовила блоку "Наша Україна" в "обнулінні" списку.

Гнатенко також повідомив, що апеляційна скарга від ПППУ, якою зупинено рішення Печерського районного суду на користь "Нашої України", направлена на адресу Київського апеляційного адміністративного суду. Згідно з процедурою, визначеною Кодексом адміністративного судочинства України, можливий термін розгляду справи - 11-20 червня цього року.

"Це, в свою чергу, означає, що до рішення суду і відповідної постанови ЦВК складення своїх повноважень народними депутатами блоку "Наша Україна" не має юридичних наслідків для впровадження статті 82 Конституції України. Водночас, кандидати в народні депутати від ПППУ за списками виборчого блоку НУ готові увійти в склад діючого парламенту України", - наголосив Гнатенко.

11 червня члени ЦВК заявили на брифінгу, що Центральна виборча комісія не може "обнулити списки" народних депутатів, а також визнати обраними нових народних депутатів через відсутність законодавчої бази.

Зокрема, голова ЦВК Володимир Шаповал розкритикував прикінцеві положення закону "Про внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів України" та деякі інші закони, де йдеться про те, що закон не набуває чинності з дня його опублікування, але вступає в дію лише через 60 днів після опублікування.

На думку Шаповала, це означає, що норми нового закону ще не набули чинності, а норми старого закону, які були виключені новим, вже на сьогодні не діють. Зокрема, це стосується і норм виборчого законодавства щодо процедури "обнуління списків" та процедури визнання обраними народних депутатів за списками політичних партій і блоків замість тих, що вибули.


За матеріалами УНІАН, Інтерфакс


Зараз ви читаєте новину «"Кінахівцям" заборонили займати місця "нашоукраїнців" - рішення суду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25708
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода