Субота, 31 січня 2009 15:28

Порошенко визнав, що падіння гривні сталося через помилку Нацбанку

Політика Національного банку України, щодо обмінного курсу гривні була помилковою.

У цьому зізнається голова ради Нацбанку Петро Порошенко, у своїй статті для тижневика "Дзеркало тижня" .

"Навряд чи може бути визнаний обґрунтованим такий підхід Національного банку до курсоутворення, за якого в грудні минулого року, коли необхідно було розраховуватися за газ, НБУ допустив різке падіння курсу гривні, а в поточному році спрямовує на підтримку гривні по 0,5 млрд. дол. щотижня", - пише банкір.

За його словами, лише з 20 по 23 січня було використано понад 362 млн. дол. золотовалютних резервів, а з початку цього року по 28 січня включно — понад 1,4 млрд. дол.

"Такі величезні кошти вочевидь потребують більш ефективного використання", - пише Порошенко.

Він додає, що запроваджений Національним банком з метою обмеження попиту з боку імпортерів механізм валютних аукціонів, повністю себе дискредитував.

"Задовольняючи заявки лише тих покупців, які запропонували найвищий обмінний курс іноземної валюти до гривні, НБУ штучно збільшує розрив між офіційним та ринковим курсом, тоді як слід виконувати прямо протилежне завдання — усунення множинності курсів",- додає Порошенко.

При цьому він зазначає, що баланс попиту та пропозиції на валютному ринку має бути забезпечений шляхом формування рівноважного обмінного курсу із застосуванням у разі потреби інтервенцій НБУ, а не через штучне обмеження доступу контрагентів.

"Останнє призвело лише до того, що обмінний курс в українських реаліях повністю втратив об"єктивний характер і роль одного з ключових макроекономічних індикаторів", - підсумовує Порошенко.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко визнав, що падіння гривні сталося через помилку Нацбанку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10105
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода