середа, 20 грудня 2017 19:52

Платити іноземним шахтарям, а не українським – це політика енергозалежності - Ляшко

 

Поточна ситуація, коли замість інвестицій у вітчизняні добувні галузі Україна закуповує іноземне вугілля, є політикою енергозалежності, що робить країну слабшою.

Про це в ефірі NewsOne заявив народний депутат, голова фракції "Радикальної партії України" Олег Ляшко.

Політик зазначив, причина значного зростання обсягів імпорту вугілля пов'язана з безвідповідальними діями депутатів та політиків, що ініціювали проведення блокади ОРДЛО. "У цьому році 17 мільйонів тонн вугілля купили в Росії, більше 2 мільярдів доларів заплатити, тому що корисні ідіоти блокували Донбас, розказували: нам не треба українське вугілля. Виявляється, їх влаштовує російське вугілля, яке сьогодні мільйонами тонн женуть в Україну і платять російським шахтарям замість того, щоб українські шахтарі заробляли", - сказав він.

Олег Ляшко також підкреслив, що в Україні нажаль немає державної підтримки вугледобувної галузі. "В Нововолинську на шахту не можуть мільярда гривень найти, добудувати, щоб видобувати власне вугілля, грошей немає на енергомодернізацію, на заміну котлів на ТЕЦах, 2 мільярди доларів на російське вугілля є. Це спеціальна політика енергозалежності, яка фактично робить Україну слабшою", - сказав нардеп. "Ми пропонуємо альтернативу, яка зробить Україну енергонезалежною, щоб ми більше видобували газу, більше вугілля".

Як повідомлялося, Україна в січні-жовтні 2017 року майже у два рази збільшила імпорт кам'яного вугілля і антрациту порівняно з таким же періодом минулого року. В цілому Україна закупила вугілля на 2,151 млрд доларів. Більше половини імпорту прийшло з Росії - 55,7% або 1,2 млрд доларів.

Зараз ви читаєте новину «Платити іноземним шахтарям, а не українським – це політика енергозалежності - Ляшко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути