Понеділок, 18 січня 2016 14:36

Перевезення вантажів з Китаю сприятиме економічному розвитку України - есперт

Перевезення вантажів з Китаю сприятиме економічному розвитку України - есперт

Новий шлях перевезення товарів до Китаю дасть можливість розвиватися Україні. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

"Цей проект був ініційований Китаєм. Ми маємо бути готовими, що транспортні коридори пройдуть через Україну і з цього будемо отримувати вигоду, - каже Василь Юрчишин. - Це не лише транспортний коридор але й можливість взяти участь в будівництві логістичних центрів по перевезенню товарів та інвестиційних проектах. А це нові технології і робочі місця. Зараз основне завдання перед Україною не лише розширити шлях від Одеси, але й розвивати інфраструктуру всередині країни до Балтійського моря. Також потрібно робити ширину колій як у Західній Європі, бо на перевелках виникають страшенні корки при перевантаженні"

Тестовий поїзд навантажений товарами для експорту в Казахстан, в основному це продукти харчування та напої. Товар йтиме до Китаю потягами та морем. Контейнери будуть перевантажувати чотири рази. Україна планує наростити транзит вантажів через Транскаспійський маршрут з допомогою одного з відгалужень від основного поромного маршруту з Батумі в Стамбул. Цей маршрут серйозно скоротить час доставки товарів. Зараз морем вантаж йде в Європу 40-45 днів, а за маршрутом "Шовкового вітру зменшується в чотири рази.

"У січні запрацював Азійський банк інфраструктури інвестицій. Проект планувався вже кілька років, але він дороговартісний, - пояснив експерт. Найдешевші перевезення були б через Росію, але через санкції той шлях неможливий. Другий напрямок планувався через Афганістан, Іран та Туреччину. Його теж відкинули, через військові дії. Зараз майбутнє за контейнерними перевезеннями. Єдина проблема, що в нас цей шлях ще не розвинений".

Зараз ви читаєте новину «Перевезення вантажів з Китаю сприятиме економічному розвитку України - есперт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6911
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути