Ексклюзиви
Четвер, 18 вересня 2008 08:35

Нардепи пояснили, чому не голосуватимуть за бюджет Тимошенко

Народні депутати більше схильні підтримати "бюджет розвитку", ніж "проїдання".

Про це йдеться в експертному опитуванні щодо розробленого Кабінетом міністрів проекту державного бюджету України на 2009 рік. Опитування проведене Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна.

Так, народний депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський переконаний, що бюджет має бути побудований на стратегії розвитку держави:

"Бюджет не має бути документом у повітрі, він має відображати конкретний етап реалізації стратегії розвитку країни. Тому, на жаль, будь-який бюджет, який може бути сьогодні ухвалений, є фрагментарним і спонтанним".

За його словами, при відсутності державної стратегії розвитку, передусім в економічній сфері, бюджет не відповідає ані середньо-, ані довгостроковій перспективі.

Зарубінський підкреслив, що за таких умов оптимальний варіант – з"ясувати, що є першочерговим для країни, які галузі вимагають особливої підтримки, які вимагають полегшених умов і т.д.

"Бюджет України, у порівнянні з бюджетом, скажімо, Польщі чи іншої країни, є мізерним, тому варто не розпорошувати кошти, а сфокусувати їх на тому, що дає максимальний ефект в розвитку держави", - сказав він.

У свою чергу, народний депутат від НУ-НС Тарас Стецьків наголосив, що "бюджет проїдання" негативно вплине на розвиток країни: "Детально проаналізувати бюджет я ще не встиг, але, якщо це, як і сказала Юлія Тимошенко (прем"єр-міністр України), є "бюджет розвитку", і основні фінансові ресурси спрямовуються на фінансування пріоритетних для України напрямків економіки – літакобудування, космічної галузі і сільського господарства – то тоді я би такий бюджет вітав.

Якщо ж уряд знову спрямує основні кошти на проїдання, тобто на соціальну сферу, щоб сподобатись виборцям, то це, на мою думку, буде неправильний підхід, і він обернеться великим мінусом для держави".

Народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков підкреслив, що, розглядаючи бюджет на наступний рік, в першу чергу варто звернути увагу на дефіцит, по-друге, на реальність виконання доходної частини бюджету, особливо враховуючи те, що ситуація в країні все ж таки кризова, і виконання доходної частини бюджету в цілому є сумнівним.

"А взагалі я прихильник того, щоб це був бюджет не проїдання, а розвитку, щоб ми думали не лише про те, що завтра будуть чергові вибори, а ще й про розвиток країни. Бюджет має розвивати конкурентноспроможні галузі, інфраструктуру країни та її інтелектуальні сили. А бюджет, який формується заради того, щоб зібрати дохідну частину і виплатити якомога більше соціальних виплат – це прекрасно, але там нема динаміки розвитку країни", - сказав депутат.

Разом з тим народний депутат від БЮТ Ігор Гринів вважає проект держбюджету на наступний рік збалансованим.
"Можна стверджувати, що бюджет 2009 року в цілому склався, тобто витратна і доходна частини є збалансованими. Найгірше, коли в бюджеті є той дефіцит, який покрити неможливо. А те, що бюджет України на наступний рік є забезпеченим, – всі статті витрат мають під собою відповідні статті доходів – це, на мою думку, є дуже важливим".

Він зауважив, що дуже часто недоліком попередніх держбюджетів було саме те, що багато їх статей не були підкріплені фінансуванням, або був завеликий дефіцит бюджету, або статті доходів - надуманими.

Водночас Гринів вважає, що поняття "бюджет розвитку" є саме по собі сумнівним.

"Кожен бюджет має бути бюджетом проїдання, бо ключова функція бюджету – забезпечення державних витрат, держава не є машиною для заробляння грошей, держава – це інструмент витрачання грошей, які вона збирає з податків. І, в першу чергу, вона має витрачати ці кошти на тих, на кого вона повинна їх витрачати – на лікарів, вчителів та інші бюджетні потреби. Розвитком повинна займатися економіка, а вона в нас на 99% вже приватна", - наголосив Гринів.

Зараз ви читаєте новину «Нардепи пояснили, чому не голосуватимуть за бюджет Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17789
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода