пʼятниця, 19 жовтня 2018 16:36

Медична реформа вимиває гроші з місцевих бюджетів – депутат Дубіль

Медична реформа вимиває гроші з місцевих бюджетів – депутат Дубіль
Нардеп Валерій Дубіль заявив, що медична реформа вимиває кошти із місцевих бюджетів. Фото: HPiB.life

Медична реформа, впроваджувана в Україні діючим керівництвом Міністерства охорони здоров'я, вимиває кошти із місцевих бюджетів. Таку думку в блозі на сайті "КиевВласть" висловив народний депутат України, член комітету з питань бюджету, член фракції "Батьківщина" Валерій Дубіль.

"Фінансування сімейної медицини (первинки) зростає у наступному році на 64,5%, а фінансування лікарень і "швидких" – тільки на 7%. Порівняйте! Зростання фінансування не покриває навіть зростання витрат у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної платні на 10,8% (до 4173 грн), не кажучи вже про зростання комунальних витрат на утримання медзакладів (25-30%). А за які гроші тоді проводити лікування пацієнтів, та навіть просто закуповувати ліки за так розрекламованим гарантованим Нацпереліком? Особливо якщо взяти до уваги те, що за 9 місяців поточного року ціни на ліки зросли ще на 20%", - зазначає Дубіль.

За його словами, інших джерел, окрім держбюджету, фінансування проведення "реформи" медицини влада не передбачила. "А грошей виділяє недостатньо (для прикладу, у Великобританії на медицину виділяється 18,5% від загальних витрат держави – майже вдвічі більше, аніж в Україні). Тому, щоб показати видимість "реформ", вона концентрує гроші на окремих ділянках всієї системи охорони здоров'я, як і минулоріч, на чому я неодноразово наголошував. Решта ж залишається недофінансованою", - підкреслив народний депутат.

За підрахунками експертної групи Дубіля, у поточному році із майже 87 млрд грн на субвенції областям йшло 60,5 млрд грн – саме за ці гроші утримуються лікарні (вторинка). Решта - 26,5 млрд (трохи більше 30%) – централізувалися під керівництвом МОЗу. "З них фінансувалася так звана "медреформа" – тобто, сімейна медицина", - пише нардеп.

"У наступному році влада планує гіперцентралізацію – із 95,5 млрд грн планують централізувати вже на 40% більше – 37,3 млрд грн, а в області передати на 3% менше, аніж у 2018 році. При тому, що у поточному році дефіцит субвенції вже був понад 27 млрд грн (або 37% від загальної потреби), і його покриття лягло на плечі місцевих бюджетів. Через це мали і затримку у заробітних платах медиків, і їхнє масове скорочення", - підкреслив Дубіль.

За його словами, у 2019 році країна матиме ще більший дефіцит – 39 млрд грн (або 45% від потреби) – "саме у стільки обійдуться передвиборні "реформаторські ініціативи" влади напівпорожнім місцевим бюджетам". "А ще додайте до цього фінансування медицини з власних кишень українців, про яке я згадував вище – виникає питання: а що взагалі робить держава, якщо медицина не просто не стала безкоштовною, а стала більш дороговартісною?" - запитує Дубіль.

За його словами, він, разом зі своєю експертною групою й депутатами вже подав законопроект, "який здатен реально допомогти ситуації і зняти додаткове навантаження з гаманців простих українців".

"Новий професіональний уряд вже зможе зробити наступний крок - змінити принцип реформування медицини з моделі "піару" на модель, в основі якої лежить науковий підхід. Впевнений, тільки разом з експертами, тільки обдумано плануючи, а не експериментуючи на людях, ми зможемо витягти українську систему охорони здоров'я з ями!", - підсумував він.

Зараз ви читаєте новину «Медична реформа вимиває гроші з місцевих бюджетів – депутат Дубіль». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути