Кандидат у президенти, голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає недоречною пропозицію уряду про винесення проекту державного бюджету-2010 на обговорення громадськості.
Про це він заявив сьогодні під час ефіру на радіо "Ера" .
"Я думаю, що це свідчить про те, що українська влада втратила будь-які гальма. Щойно у нас закінчилося тріумфально всенародне обговорення Конституції і всенародне схвалення. Те ж саме стосується і обговорення бюджету", - сказав він.
Литвин висловив сумнів, що проста людина зможе обговорювати проект бюджету.
"Що їй дадуть ці колонки цифр? Де себе побачить людина?", - запитав спікер.
За його словами, така пропозиція є тактичним ходом уряду, щоб не вносити проект бюджету до ВР.
"Скажіть чесно людям, що ви не збираєтеся вносити бюджет, поки не закінчаться вибори", - сказав він.
За словами спікера, демонстрація і неповага до рішень Ради з боку уряду "зашкалює". Він нагадав, що свого часу президент України Віктор Ющенко, прем"єр-міністр Юлія Тимошенко, голова НБУ Володимир Стельмах і в.о. міністра фінансів Ігор Уманський підписали меморандум про співпрацю з МВФ.
"А Міжнародний валютний фонд, коли дає кредити, він, по суті, бере економіку країни під контроль і визначає, які параметри мають бути в бюджеті", - сказав Литвин.
За його словами, в цьому меморандумі є ряд позицій, які сьогодні мають бути внесені до бюджету-2010, але є соціально вразливими для людей.
"Якщо цей бюджет буде поданий у Верховну Раду України на основі узгоджених позицій з МВФ, на вибори ходити не потрібно. Тягнуть для того, щоб відбулися вибори, а потім продемонструють відповідальність перед Міжнародним валютним фондом щодо виконання умов співпраці", - сказав він.
На думку Литвина, це і є основною причиною того, що уряд не вніс проект держбюджету-2010, щоб не втратити свій рейтинг.
"Це основна причина, а все інше - це розмови, які навіть не йдуть на користь", - сказав він.
Нагадаємо, 12 січня Тимошенко заявила, що має намір провести всенародне обговорення проектів Бюджетного кодексу і державного бюджету на 2010 рік.
За матеріалами УНІАН
Коментарі
4