Ексклюзиви
Четвер, 15 травня 2008 16:33

Криза коаліції спровокована Секретаріатом президента

Криза коаліції спровокована Секретаріатом президента

Першопричину внутрішньої кризи демократичної коаліції Науковий директор Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії політолог Олексій Гарань вбачає у стосунках між Секретаріатом президента і Кабміном.

- Вони будуються з огляду на майбутню президентську кампанію. І насамперед сторона глави держави розглядає Юлію Тимошенко як конкурента. Тобто з самого початку обрали невірну модель поведінки. Позиція секретаріату полягає в тому, щоб не відправляти Тимошенко у відставку, але водночас покласти на неї відповідальність за ситуацію у країні. Насправді ж успіх коаліційного уряду — в інтересах і держави, і Тимошенко, і Ющенка. Інакше яка інтеграція в Європу чи План дій з набуття членства в НАТО? Та з боку секретаріату ми бачимо постійне бажання обмежити можливості Кабміну і водночас звинувачувати його в усіх проблемах. Це породжує відповідну реакцію, - коментує Гарань.

- Узяти хоча б розробку нової Конституції. Спочатку створюється Національна конституційна рада при президентові як консультативний орган. Потім ідуть розмови про те, що розроблений нею проект може бути винесений на референдум в обхід парламенту. Зрозуміло, що за цих умов БЮТ виступив за ухвалення змін до Конституції в парламенті. Знову ситуація заходить у глухий кут.

Олексій Гарань вважає, що події мусять розвиватись таким чином: або прем"єр і президент мають працювати разом, або уряд слід відправити у відставку.

Зараз ви читаєте новину «Криза коаліції спровокована Секретаріатом президента». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12868
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода