Ексклюзиви
Четвер, 24 січня 2008 12:24

Комітет Ради відхилив законопрект Ющенка про Національну гвардію

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони рекомендує парламенту відхилити проект закону про Національну гвардію.

Законопроект поданий президентом як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою,

У документі зокрема пропонується на базі внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ створити окреме військове формування з правоохоронними функціями і законодавчо визначити його правовий статус, організацію, структуру, функції і повноваження.

Відповідно до проекту закону, нове військове формування буде прямо підкорятися президенту без входження до складу якогось відомства.

Комітет удруге розглянув внесений президентом законопроект. Більшість членів Комітету висловилися проти його прийняття.

Істотні зауваження і стурбованість у депутатів викликало спірне положення законопроекту про те, що Національна гвардія - це військове формування з правоохоронними функціями.

Депутати вважають небезпечним об"єднання військового компонента, зокрема, у Національній гвардії пропонується наявність авіаційних частин, частини спеціального призначення - із правом обмежувати права і свободи громадян - затримувати, заарештовувати, застосовувати зброю.

Член Комітету Олександр Кузьмук висловив думку, що "законопроект сирий, у ньому є бажання реформувати, але воно юридично не підкріплено". Інші члени комітету підтримали колегу. Вони пропонували залишити назву "Внутрішні війська" і на цьому поставити крапку.

Разом з тим, голова комітету Анатолій Гриценко відзначив, що існує проблема неврегульованості статусу Внутрішніх військ. За його словами, вона складається в те, що командуючий і особовий склад Внутрішніх військ повинні чітко знати, кому вони підкоряються.

Гриценко упевнений, що в такому виді законопроект приймати не можна. Він запропонував повернути проект суб"єкту законодавчої ініціативи на доробку і знову подати його на розгляд парламенту. Члени комітету підтримали цю пропозицію..


За матеріалами: Ліга, УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Комітет Ради відхилив законопрект Ющенка про Національну гвардію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12785
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода