Ексклюзиви
Вівторок, 07 грудня 2021 15:18

Керівники оборони НАТО екстрено обговорили безпекові ризики щодо України

Керівники оборони НАТО екстрено обговорили безпекові ризики щодо України
Одним із головних завдань цієї зустрічі був обмін інформацією та досягнення спільного розуміння ситуації. Фото: nato.int

Начальники генштабів збройних сил країн НАТО провели екстрену віртуальну зустріч для обговорення ситуації з безпекою.

Говорили про виклики перед Альянсом, що постають у результаті військового нарощування Росії навколо України й ширших наслідків таких дій, ідеться на сайті НАТО.

"6 грудня 30 начальників штабів країн-союзниць зібралися на позачергову зустріч військового комітету для обговорення безпекових викликів у всіх оперативних просторах і в усіх географічних регіонах", - ідеться в повідомленні.

Військові керівники НАТО вислухали інформацію верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО й помічника генерального секретаря НАТО з розвідки й безпеки.

"Начальники штабів обмінялися інформацією для досягнення спільного розуміння задля посилення політики безпеки й оборони. Метою зустрічі було розвинути прозорість серед союзників і узгодити поточні дії на національному рівні й на рівні Альянсу", - наголошують в оприлюдненому повідомленні.

Одним із головних завдань цієї зустрічі був обмін інформацією та досягнення спільного розуміння ситуації, а також погодження спільної позиції і спільних дій. Така координація є важливою, оскільки в цьому контексті дії та національні заходи будь-кого із союзників НАТО можуть сприйматися як дії Альянсу загалом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війська НАТО мають стояти в Україні - Болтон

Військовий комітет НАТО є головною військовою структурою НАТО, яка розробляє та подає на розгляд політичного керівництва Альянсу й країн-членів рекомендації з військових аспектів спільної політики стримування та оборони, щодо посилення безпеки й стійкості кожної з країн-членів тощо, а також у рамках імплементації рішень щодо проведення операцій та місій під егідою НАТО. Очолює військовий комітет представник Нідерландів адмірал Роб Бауер, який 25 червня поточного року прийняв повноваження на цій посаді від британського маршала авіації Стюарта Піча.

Зараз ви читаєте новину «Керівники оборони НАТО екстрено обговорили безпекові ризики щодо України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 641
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути