Вівторок, 14 січня 2020 14:29

Керівник ДАБІ Костенко готує радикальну реформу відомства

Керівник ДАБІ Костенко готує радикальну реформу відомства
Керівник ДАБІ Олена Костенко: "В Інспекції буде змінено кваліфікаційні вимоги до осіб, яких прийматимуть на роботу". Фото: ДАБІ

Керівник ДАБІ Олена Костенко ініціювала розробку внутрішньої структурної реформи відомства з розділення функціональних обов'язків, щоб усунути очевидні й незаконні суперечності в роботі.

За словами Олени Костенко, вже після першого аналізу роботи підрозділів ДАБІ вона виявила, що структура відомства та функціональні обов'язки працівників не відповідають закону про Центральні органи виконавчої влади.

За словами керівника ДАБІ, багато сфер відповідальності у відомстві дублюються між собою. Тому Олена Костенко бачить як один із напрямків реформування роботи Інспекції вдосконалення таких речей: розмежування діяльності ДАБІ як контрольного органу із діяльністю ДАБІ як органу ліцензування, дозвільного органу й органу нагляду, а також розподіл функцій з точки зору кадрової політики.

"У органу є чотири функції, і вони між собою повинні бути розведені. Тому що зараз ми контролерам надаємо право бути одночасно і контролерами, і наглядачами, цим самим ми порушуємо принцип адміністративного оскарження. Всі між собою системи вийшли поєднаними, ми самі собі видаємо дозволи і самі себе контролюємо", – підкреслила Олена Костенко.

Керівник Держархбудінспекції також зауважила, що не всі функціональні обов'язки працівників в чинному положенні про Інспекцію визначені коректно. "Очевидно, що потребує вдосконалення положення в частині правильного визначення понять – контролю, нагляду, ліцензування і дозвільної системи. Є функція, описана в законі, вона повинна так і відобразитись в положенні Кабміну. Однак положення не завжди з цими законами корелюють", – наголосила керівник ДАБІ.

Голова ДАБІ зазначила, в Інспекції також буде змінено кваліфікаційні вимоги до осіб, яких прийматимуть на роботу в Інспекцію. "Щоб не допустити корупційного ризику й не допустити свавільного ухвалення рішень посадовими особами, потрібно якомога точніше визначити сферу їх компетенції, межі права, в яких вони діють. Тоді в кожної посадової особи буде менше шансів піддатися на треті впливи", – додала Костенко.

Олена Костенко наголосила, що структурно-функціональну реформу ДАБІ буде поєднано з оцінюванням якості роботи працівників і буде зроблено організаційні висновки. Разом із тим, за словами Олени Костенко, зараз розробляють нормативну базу для законного стимулювання та підвищення оплати праці.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України 24 грудня призначив Олену Костенко першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) України, а 27 грудня на Костенко було покладено виконання обов'язків голови ДАБІ.

Зараз ви читаєте новину «Керівник ДАБІ Костенко готує радикальну реформу відомства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 14614
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода