Вівторок, 12 червня 2007 19:02

Другий день війни у ЦВК

Сьогодні вісім членів Центральної виборчої комісії зібрались о 16:00 у залі нарад ЦВК, але за відсутності кворуму засідання комісії не відбулось.

На вимогу членів ЦВК Юрія Данилевського, Олександра Чупахіна, Броніслава Райковського, Юрія Донченка, Олександра Шелестова, Тамари Астахової, Михайла Охендовськогоі Тетяни Лукаш провести засідання, як і вчора, не відгукнулись решта семеро членів комісії.

За словами Лукаш, вона заходила до керівництва ЦВК й отримала відмову від участі у засіданні.

- Таким чином, продовжується бездіяльність комісії, і я б сказала, саботаж, - сказала вона, додавши, що голова ЦВК Володимир Шаповал дав усні вказівки керівникам служб комісії виконувати будь-яке доручення членів ЦВК лише після узгодження з ним. Лукаш поскаржилась, що членам ЦВК ще навіть не видали посвідчень.

У свою чергу Шелестов розповів журналістам, що направив листа на ім"я генерального прокурора Олександра Медведька з проханням порушити кримінальну справу проти працівників Секретаріату ЦВК. На його думку, ігнорування ними доручень члена ЦВК, які він дає відповідно до своїх функціональних обов"язків, підпадає під дію статті Кримінально-процесуального кодексу, у якій говориться про втручання у діяльність державного діяча.

Водночас він відмовився називати прізвища, пославшись на те, що, наскільки йому відомо, Генеральною прокуратурою вже вчиняються процесуальні дії. Але одразу ж в іншому контексті Шелестов назвав керівника секретаріату ЦВК Михайла Кавуна та керівника прес-служби Зою Шарікову, наголосивши, що вони були зобов"язані забезпечити засідання комісії, але не зробили цього.

За словами Охендовського, сьогодні можна констатувати, що засідання не відбулось, але він переконаний, що воно рано чи пізно відбудеться, якщо ЦВК хоче працювати у нинішньому складі. Він наголосив, що питання, які потребують вирішення на засіданні комісії, будуть накопичуватись, і якщо не будуть вирішені, то за рішенням суду може бути визнана бездіяльність комісії.

- А наслідки. Я навіть не хочу про них говорити, - заявив Охендовський, передає УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Другий день війни у ЦВК». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5880
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути