Ексклюзиви
Понеділок, 24 грудня 2007 17:00

Балога відхрестив Ющенка від відповідальності за дії Кабміну

Глава Секретаріату президента Віктора Балога заперечує можливість конфліктів між президентом Ющенком і прем"єром Тимошенко.

"З боку Президента у співробітництво з цим складом Кабінету Міністрів ані зараз, ані в перспективі не може бути закладено жодного конфліктогенного чинника. У співпраці з урядом Глава держави не має інших мотивів, окрім тих, які випливають з національних інтересів і повноважень, закріплених у Конституції", - сказв Балога.

Балога наголосив, що Глава держави впливав на процес створення нового Кабміну виключно в межах своїх конституційних прерогатив, а також як лідер демократичного табору, представники якого перемогли на позачергових парламентських виборах і утворили більшість у Верховній Раді шостого скликання.

Зокрема, він невідкладно вніс на затвердження ВР кандидатуру Тимошенко, схвалену коаліцією, а також без зволікань зробив повторне подання, коли більшість заявила про збої в електронній системі підрахунку голосів.

Одночасно з представленням кандидатури на посаду Прем"єр-міністра Глава держави запропонував свої кандидатури на посади міністрів оборони і закордонних справ. Президент підтримав і змінену процедуру голосування щодо керівника та всього складу Кабміну, що мало гарантувати прозорість їх обрання.

Водночас, як зауважив Балога, така урядотворча активність Глави держави дала окремим політикам привід говорити про "президентський Кабмін" і особливу відповідальність Ющенка за його діяльність.

У цьому зв"язку керівник Секретаріату наголосив, що уряд формувала виключно коаліція демократичних сил на основі домовленостей, підписаних їхніми лідерами. "Згадаймо, що розподіл міністерських постів у співвідношенні 50 на 50 закріплено в коаліційній угоді між блоком "Наша Україна – Народна самооборона" і БЮТ. Саме вони після двосторонніх консультацій вирішили, що БЮТ опікуватиметься економічним блоком уряду. Президент жодним чином не втручався у внутрішньокоаліційний діалог. З іншого боку, він реалізував свій конституційний обов"язок і запропонував ті кандидатури на посади міністрів оборони і закордонних справ, які вважав оптимальними".

Окремо керівник Секретаріату висловився про пов"язування деякими політиками та ЗМІ взаємодії між Главою держави та Кабінетом Міністрів з перспективою президентських виборів. "Це щонайменше передчасно, а щонайбільше – даремно. Президент і уряд мають повноваження, чітко зафіксовані у Конституції. Глава держави діє за логікою, яка виписана у відведених йому положеннях Основного Закону, і не має інших мотивів у своїй діяльності. Перед Кабміном стоїть сила-силенна непростих завдань, які рано чи пізно, але потрібно вирішувати. Окремі з них, наприклад, повернення вкладникам заощаджень у радянському Ощадбанку, випливають з передвиборчих обіцянок БЮТ і покладаються на економічний блок новоутвореного уряду. Погодьтеся, віднайти понад 120 мільярдів гривень – справа нелегка. Тому нині варто думати про нагальне, а не про примарне. Президент завжди налаштований на співпрацю з будь-яким урядом в режимі якісного партнерства, в основі якого – інтереси суспільства та держави", – сказав Балога.

Зараз ви читаєте новину «Балога відхрестив Ющенка від відповідальності за дії Кабміну». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26290
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода