Ексклюзиви
Пʼятниця, 20 липня 2007 08:30

Балога: "Цей антиконституційний апетит слід вгамувати"

Балога: "Цей антиконституційний апетит слід вгамувати"
Розроблений Міністерством юстиції проект Закону про розмежування повноважень між Президентом, урядом і парламентом має на меті обмежити повноваження глави держави, закріплені в Конституції України.

Як повідомляє прес-служба Президента України, так керівник президентського Секретаріату Віктор Балога прокоментував текст підготовленого Мін"юстом законопроекту.

"Запропоновані зміни до законодавства зачіпають сферу національної безпеки, забезпечення якої є президентською функцією, що передбачено Основним Законом. Під уряд хочуть підім"яти Службу безпеки, розвідувальні органи, прикордонну службу, Управління державної охорони. Цей антиконституційний апетит слід вгамувати", - наголосив Балога.

Окрім цього, повідомив керівник Секретаріату президента, Мін"юст прагне змінити порядок формування наглядових рад державних банків, усунувши главу держави і Верховну Раду від впливу на їхню діяльність. Також законопроект передбачає запровадження одноосібного контролю Кабінету Міністрів над Антимонопольним комітетом, Фондом державного майна, Державною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

На думку Балоги, останні законодавчі пропозиції Мін"юсту, згідно з якими глава держави і Верховна Рада позбавляються низки важливих повноважень, поновлюють спроби узурпації влади однією з її гілок.

"Напевно, уроки з недавнього минулому окремим слугам Феміди не пішли на користь і нічому не навчили", - підкреслив глава Секретаріату президента і звернув увагу, що "щеплення від хвороби владного монополізму вже зроблено – це позачергові парламентські вибори".

За оцінкою керівника президентського Секретаріату, автори законопроекту розкручують маховик чергової кампанії з переведення повноважень Президента до Кабінету Міністрів.

"Не варто гратися в цю гру, яка призведе лише до нового сплеску політичного напруження. Ініціатори коректив законодавства хочуть підігнати чинні правові акти до Закону про Кабмін, який розроблявся і був прийнятий з численними порушеннями Конституції, тому його легітимність залишається сумнівною. У законопроекті пропонується в законах слово "Президент" замінити на "Кабінет Міністрів". Категорично заявляю: нікому і ніколи не вдасться замінити Президента", – сказав Балога.

Зараз ви читаєте новину «Балога: "Цей антиконституційний апетит слід вгамувати"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 34419
Голосування Чому саме зараз Петро Порошенко заговорив про вступ до НАТО?
  • Хоче підняти свій рейтинг, бо тема популярна у суспільстві
  • Відвертає увагу українців від реальних проблем в країні
  • Намагається таким чином заручитися підтримкою світу
  • Це просто чергова заява, яка не варта ніякої уваги
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути