Ексклюзиви
Пʼятниця, 18 травня 2007 17:04

Як євреєві не перетворитися на українця, вирішують європейські рабини в Одесі

В Одесі відбулася дводенна Нарада рабинів України, у якій взяли участь рабини більшості українських міст і почесні гостей з Ізраїлю, країн Європи та СНД.


Основними темами, які обговорювалися на Нараді, стали теми розвитку інфраструктури єврейських громад, нові програми, спрямовані на залучення євреїв до активного громадського життя, протидія негативним процесам, які загрожують єврейській ідентичності - асиміляції та місіонерській діяльності.

Відкрив нараду головний рабин України Азріель Хайкін. У своєму виступі він охарактеризував ті завдання, які на сьогоднішній день стоять перед українськими рабинами, які ведуть величезну роботу з відродження єврейського життя у великих та малих містах, повідомили Корреспондент.net у прес-службі Федерації єврейських громад України .

Глава ради Федерації єврейських громад Меір Стамблер презентував  нові благодійні програми, спрямовані на допомогу дітям з неблагополучних та малозабезпечених сімей. Він підкреслив, що цей проект Федерації став можливий завдяки підтримці Фонду Віктора Пінчука та низки закордонних спонсорів, що єврейські громади зможуть допомагати не тільки єврейським дітям, і що, безперечно, послужить зміцненню толерантності та розвитку позитивних етноконфесійних відносин в Україні.

Головний рабин Одеси та Півдня України Авраам Вольф представив кілька нових проектів, спрямованих на розвиток єврейської освіти, у тому числі Фінансово-економічний університет, який почне свою роботу з нового навчального року, у якому навчання престижних спеціальностей юнаки та дівчата зможуть поєднувати з вивченням основ єврейської культури і традиції.

Для того, щоб протистояти асиміляційним процесам, були запропоновані нові, нестандартні шляхи вирішення. Зокрема, пройшло обговорення досвіду роботи інтернет-проекту mazeltov.org.ua, основною метою якого є допомога молодим людям у створенні повноцінної єврейської родини.

Велика увага була приділена інформаційним проектам та проблемам інформування громадськості про діяльності єврейських громад. Керівник інформаційних програм Федерації єврейських громад України Олег Ростовцев представив активно працюючі єврейські проекти: сайт Головного рабинату України rabbinate.org.ua та телевізійну програму "613", а також познайомив з новими напрямками й інформаційними проектами, які одержали одноосібне схвалення українських рабинів.

В обговоренні актуальних проблем єврейських громад України взяли участь і депутат ізраїльського парламенту рабин Яків Коен, і перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, глава Бюро "Натів" в Україні Давид Беніш, глави рабинських судів Бер-Шеви, Антверпену, Женеви, Брюсселю і Єрусалиму, член Ради Головного рабинату Ізраїлю і головних рабинів міст України.

Велика увага була приділена боротьбі з антисемітизмом та ксенофобією, у тому числі і з вандалізмом та наругою над єврейськими пам"ятниками та кладовищами. Рабини України доручили Раді Федерації розробити програму дій, спрямованих на боротьбу з цими явищами.

Питання наруги над єврейськими могилами піднімалося і на зустрічі делегації рабинів з мером Одеси Едуардом Гурвіцем. Рабини закликали владу українських міст і, насамперед, настільки вагомого єврейського центру як Одеса, забезпечити міжнаціональний мир та спокій для громадян будь-якої національності. Одночасно з цим рабини України, Європи й Ізраїлю висловили подяку Едуарду Гурвіцу за ту підтримку, яку він надає розвитку всіх національних і релігійних груп Одеси, у тому числі й одеських євреїв. Делегація рабинів відвідала єврейське кладовище Одеси, де нещодавно вандалами були опоганені сотні пам"ятників. Рабини провели поминальну молитву біля могили останнього рабина Одеси радянського періоду Зуші Фрідмана, пише Кореспондент.
Зараз ви читаєте новину «Як євреєві не перетворитися на українця, вирішують європейські рабини в Одесі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26445
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода