Ексклюзиви
Вівторок, 22 травня 2007 18:07

Президент пообіцяв назвати дату виборів цього тижня

На Соборній площі в Каневі голова "Нашої України" В"ячеслав Кириленко чекає на приїзд президента Віктора Ющенка. Він має приїхати сюди з нагоди 146 річниці перепоховання Тараса Шевченка. З Кириленком стоять народні депутатки-"нашоукраїнки" Ксенія Ляпіна та Лілія Григорович.

На площі — намети БЮТу й "Нашої України". Роздають партійну символіку.

Біля площі — пам"ятник Володимирові Леніну. Приїздить Ющенко. Йому аплодують. Президент у білій сорочці, вишитій темними нитками. З ним дружина Катерина та діти. Родину супроводжують охоронці, деякі з них у вишиванках.

Президент вітається з людьми, тисне їм руки. На площі його зустрічають політики. До пам"ятника "Слава героям, погибшим в боях за Родину" йдуть всі. Попереду військові з корзинами квітів.

Президент поправляє стрічки.

Від пам"ятника прямують до Успенського собору на панахиду. Звідти — до Чернечої гори.

Обабіч дороги біжать люди. Якась жінка зачіпляється за каміння й падає.

— Вікторе Андрійовичу, будьте міцнішим! — кричить президентові інша. Він підходить до неї, цілує в щоку. Йде далі. Жіночка жартує:

— Що, мені місяць не вмиватися?

Хтось із натовпу кричить "Юля!". Потім сміється:

— Всі подумали, що гукаю Тимошенко.

Жінка, яка стоїть поруч, каже:

— Диви, який провокатор. Імя Тимошенко небезпечно називати на таких заходах.

Один з президентських охоронців садить його сина Тарасика собі на плечі. Той засинає.

Підходять до Чернечої гори. Ющенко кладе до могили Шевченка квіти. Для президента ставлять трибуну. Він витирає хустинкою лоба, поправляє зачіску, одягає окуляри й каже:

— Я не забуду, як років 13–15 тому був біля пам"ятника Шевченкові у Вашингтоні. Там зустрів трьох темношкірих. На моє запитання, кому цей пам"ятник, вони з традиційною американською складністю вимовили слово — Шевченко. Не знали, хто це, але сказали: "Це та людина, яка боролася проти рабства".

Потім президент перейшов до політики.

— Запевняю, що дострокові вибори в Україні будуть. Цього тижня українська громада почує дату. Розумію, наскільки нашій громаді хотілося б швидкого рішення, але швидкого рішення за політичної кризи такої глибини не буває.

Зараз ви читаєте новину «Президент пообіцяв назвати дату виборів цього тижня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі