Неділя, 01 квітня 2007 17:06

Майдан вимагає дострокових парламентських виборів

До Хрещатика їде вщент забита людьми маршрутка. В одного хлопця дзвонить мобільний. Він каже в слухавку: "Їду на Майдан".

— Мальчики, вам не надоело ездить на этот Майдан? — запитує одна з пасажирок.

— Правильно, правильно! Нехай їдуть на Майдан, потрібно відстоювати національні інтереси, — заперечує інша.

Мітингувальники від Блоку Юлії Тимошенко збираються на Михайлівській площі. З білої "газелі" їм роздають прапорці та картонні кашкетики із символікою БЮТу. Люди стають у колони та прямують на Майдан.

Прихильники "Народної самооборони" та "Нашої України" йдуть переважно з вулиці Інститутської.

О 17.00 починають співати артисти. Дехто з мітингувальників підтанцьовує. Зі сцени ведучий Євген Нищук підбадьорює натовп.

— Іди, Мороз — весна прийшла! — каже про лідера соціалістів.

— Розтав уже, — сміється хтось.

Біля сцени стоїть один з лідерів "Народної самооборони" Тарас Стецьків, 42 роки, а також народні депутати Ольга Герасим"юк та Андрій Шкіль. О 17.40 під"їжджає новообраний голова "Нашої України" В"ячеслав Кириленко, 38 років. З усіма вітається. Одягнений у класичний костюм і чорний шкіряний піджак зверху. Розмовляти з журналістами відмовляється. Каже, що через гучну музику нічого не буде чутно.

Неподалік ходить Параска Королюк із Тернопільщини. На грудях — значок із зображенням Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко. Уваги на неї ніхто не звертає.

Якщо не підпише до кінця понеділка, то 99 відсотків, що не підпише взагалі

Політики спілкуються між собою. Тарас Стецьків запевняє, що не боїться провокаторів:

— Тут будь-якого провокатора виявлять і видворять.

О 18.00 під"їжджають автобуси з міліцією. Стають на перехресті Хрещатика та Інститутської. Не пускають людей на проїжджу частину.

Під"їжджає голова Секретаріату президента Віктор Балога. Ходить по перехрестю. До нього підбігають люди. Фотографують та просять поставити підпис на прапорці.

Через півгодини прибуває Юрій Луценко, 42 роки.

— Якщо буде можливість дострокових або строкових виборів, актив "Народної самооборони" буде визначатися зі своєю участю у списках тієї чи іншої партії, — намагається перекричати музику. — Я для себе визначився, що не буду робити автономну третю демократичну силу.

Член фракції БЮТ Андрій Шкіль, 43 роки, роздає коментарі. Зокрема щодо ймовірності підписання Ющенком указу про розпуск парламенту.

— Якщо не підпише до кінця понеділка, то даю 99 відсотків, що не підпише взагалі, — каже. — Та ми все одно будемо продовжувати боротися. Дострокові вибори — це один із методів боротьби, але не єдиний.

О 18.45 приїздить лідерка БЮТу Юлія Тимошенко, 46 років, та її права рука Олександр Турчинов. У нього у вусі навушник, як в охоронця. Їх обступають, щось говорять. Тимошенко допомагають піднятися східцями на сцену.

Лідери об"єднаної опозиції з"являються перед мітингом. Люди починають вигукувати: "Юля! Юля!". Тимошенко у відповідь махає рукою. Каже, що пора закінчувати переговори з владою, досить "круглих та квадратних столів".

— Усі компроміси вже зроблені. Підніміть руки, хто за дострокові вибори, — просить вона.

Всі піднімають.

Тимошенко каже, що Ющенко має не право, а обов"язок розпустити Верховну Раду:

— Коли надворі розпускаються бруньки, так само має розпуститися парламент!

Люди гукають: "Зраду геть!".

До мікрофона виходить В"ячеслав Кириленко. Каже, що "Наша Україна" звернулася до президента з проханням про розпуск Верховної Ради. Люди схвально гудуть. Кириленко перераховує причини, через які треба розпустити парламент. Тимошенко киває.

Настає черга Луценка. Він б"є себе кулаком у груди, піднімає його догори. У руці тримає мікрофон. Теж виступає за дострокові вибори.

Політики промовляють близько години. Зрештою Олександр Турчинов зачитує резолюцію мітингу з вимогою до президента розпустити Верховну Раду. Потім лунає пісня "Ми сміло в бій підем за Україну".

Наостанок ведучий просить лідерів сказати ще по кілька слів.

— Якщо ми не отримаємо указ найближчим часом, ми готові з вами підняти наші родини, наших знайомих, наших друзів знову зібратися на Майдан з вимогою розпустити Верховну Раду? — запитує Тимошенко у мітингу.

Люди ствердно кричать.

Після цього всі розходяться. Тимошенко йде до машини. Її обступають,  намагаються потиснути руку. Вона махає всім. Охоронці розштовхують натовп, щоб машина лідерки БЮТу могла проїхати.

Луценко вважає, що на Майдані зібралося близько ста тисяч людей.

— Великого підвозу не було. Десь 30 тисяч — "Народна самооборона" і "Наша Україна" і порядку 10 тисяч від БЮТ, — розповідає він.

Додає, що на Форумі національної єдності на Європейській площі було близько 10 тис. осіб.

— Таких невеликих мітингів я не збирав у жодному місті, — запевняє лідер "Народної самооборони".

Люди починають розходитися. Дехто прямує до Європейської площі, де зібралися політичні опоненти. Уже пів на дев"яту, але там ще триває концерт. Виступає гурт "Екс-президенти". Люди з прапорами об"єднаної опозиції весело підтанцьовують. Прапорів коаліції вже не видно. Хтось вигукує:

— Спасибо Виктору Федоровичу!

Президент висунув коаліції сім вимог

На з"їзді "Нашої України" президент Віктор Ющенко, 53 роки, висунув такі вимоги до парламенту й уряду:

1. Уже на першому пленарному засіданні Верховної Ради припинити антиконституційну індивідуальну практику формування коаліції в парламенті.

2. Ухвалити закон про імперативний мандат для народних депутатів.

3. Забезпечити безперешкодний розгляд у Конституційному суді всіх знакових справ, не тиснути на нього.

4. Припинити політизацію правоохоронних органів. Вищі посадовці силових структур, які не справляються з виконанням своїх обов"язків, мають бути відправлені у відставку.

5. Негайно розпочати конституційний процес. Єдина конституційна комісія повинна розпочати роботу на наступному тижні. Напрацьовані нею зміни обговорюватимуться у квітні–травні. Другий етап політреформи обговорюється в пакеті з напрацьованими змінами і приймається восени.

6. Положення ухваленого в серпні минулого року Універсалу національної єдності закріпити на законодавчому рівні.

7. Розробити й ухвалити нову редакцію закону про Кабінет Міністрів з урахуванням усіх вимог президента України.

Зараз ви читаєте новину «Майдан вимагає дострокових парламентських виборів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі