Понеділок, 31 березня 2008 18:52

Єхануров планує платити контрактникам не менше 1200 гривень

Міністр оборони 59-річний Юрій Єхануров учора розповів про 100 днів своєї роботи. Дорікнув уряду, що військо цього року погано фінансують.

У просторій залі Міністерства на килимі стоять стіл і два стільці. На одному сидить солдат.

— Раз, два, три, — перевіряє звук у мікрофоні.

Встає і разом із трьома іншими відтягує килим зі столом ближче до стіни. Ставлять кришталеві тацю та дві склянки. Під стіною до старого динаміку підсувають високий вазон. За ним присідає військовий і стежить за звуком. Заходить міністр із прес-секретарем Валентином Мондриївським.

— Сидячи чи стоячи говорити? — запитує у нього Єхануров.

Той киває на стілець. Міністр сідає, усміхається журналістам. Жартує — мовляв, прес-секретар його попередив, що для нього ж краще відповісти на всі запитання преси.

— Ми будемо переходити на контрактну службу, — серйознішає міністр. — Хочемо, щоб за перший рік контрактник отримував не менше 1200 гривень. Зараз його зарплата становить 875 гривень.

Розповідає, що просить парламент та уряд надати контрактникам право після двох років служби вступати до університетів без екзаменів і навчатися безкоштовно.

— Коли я прийшов у Міністерство, то побачив величезну проблему із житлом для військових, — нарікає. — На мене посипався шквал листів. Це пов"язано з тим, що торік було провалено програму будівництва житла.

Обіцяє, що 2008-го виділять набагато більше квартир. Уже у квітні — понад півтисячі.

— У нас є 40 хвилин на запитання, — підказує Єханурову Мондриївський.

— Ого! — вигукує міністр.

Єханурова запитують про фінансування. Відповідає, що замість необхідних 9,9 млрд грн на цей рік виділили 17,4. Але зранку на нараді прем"єр Юлія Тимошенко пообіцяла збільшити фінансування.

— Хоча в очах міністра фінансів Пинзеника я не побачив твердості, — зауважує Єхануров.

"ГПУ" запитує міністра, чи радиться він зі своїм попередником Анатолієм Гриценком.

— У лютому в цьому залі я вручив нагороди всім колишнім міністрам, — говорить. — Отож спілкування йде, бо Гриценко ще й очолює парламентський комітет оборони.

Зараз ви читаєте новину «Єхануров планує платити контрактникам не менше 1200 гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода