Ексклюзиви
Понеділок, 22 жовтня 2007 18:05

Через суд початок роботи парламенту відкладається

Через суд початок роботи парламенту відкладається

Учора Вищий адміністративний суд продовжував розгляд позовів із оскарження результатів дострокових парламентських виборів. Позиваються п"ять політичних сил: Прогресивно-соціалістична партія, Компартія, Соцпартія, Всеукраїнська партія народної довіри та Партія вільних демократів.

Позивачі просять суд визнати неправомірними дії Центральної виборчої комісії щодо підрахунку голосів і такими, що призвели до фальсифікації результатів волевиявлення. Вони вимагають перерахунку. Раніше ВАС заборонив ЦВК оголошувати результати виборів. Відтак на невизначений термін відкладається початок роботи новообраної Верховної Ради. Адже парламент збереться лише через місяць після офіційного оголошення результатів.

Представник Центрвиборчкому в судовому процесі, заступник голови ЦВК Андрій Магера, 33 роки, звинувачує позивачів у навмисному відтягуванні судового рішення.

— Це спроба певною мірою зловживати своїми правами в судовому процесі, аби затягти розгляд, — говорить він.

У неділю суд частково задовольнив позов Всеукраїнської партії народної довіри: ЦВК має надати протоколи про підсумки голосування в усіх округах. Також ВАС вирішив, що Генеральна прокуратура повинна надати інформацію про передані до неї результати перевірки представників Соцпартії щодо нібито фальсифікації виборчих документів.

Один із лідерів КПУ Олександр Голуб, 40 років, заперечує навмисне затягування процесу.

— Ми вимагаємо перерахунку голосів. За даними наших спостерігачів і членів комісії, є розбіжності між підрахунком, що відбувся на дільницях, і тим, який було передано до ЦВК, — каже він. — У нас реально було більше голосів, ніж ми набрали.

Потім обурюється:

— Не розумію, чому деякі політичні сили так болісно це сприймають?! Якщо все відбулося чесно, то чого боятися підрахунку. Суд лише підтвердить правоту результатів.

Та й сам Голуб не вірить у те, що суд ухвалить рішення на їхню користь.

— Але ми робимо все, що може зробити за цих умов демократична партія, — веде далі політик.

"Нашоукраїнець" Юрій Ключковський, 58 років, називає позов відвертим глузуванням:

— Я не бачу найменших підстав скасувати результати виборів, хоча й сам ними не задоволений.

Зараз ви читаєте новину «Через суд початок роботи парламенту відкладається». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4578
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути