Четвер, 06 лютого 2020 07:05

Більшість голів районних адміністрацій звільнять за пів року

З початку роботи на посаді президента Володимир Зеленський призначив 228 голів районних державних адміністрацій. В Україні 490 районів.

Глава держави ставить голів РДА за поданням Кабінету міністрів. Вони розробляють проєкти районних бюджетів та програм соціально-економічного розвитку, подають на розгляд районних рад. Контролюють використання бюджетних коштів.

У січні президент відклав свій проєкт закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" і направив на доопрацювання. Документ передбачає створення округів замість районів (декілька суміжних територіальних громад утворюватимуть округ, їх буде близько 100. — ГПУ). На рівні округів працюватимуть префекти. Їх буде призначати президент за поданням уряду.

— Ми пропонували призначати тільки 96 голів райдержадміністрацій. У центрах майбутніх округів. Навіть не 96, а 85. Тому що 11 — на окупованих територіях, — каже 58-річний Юрій Ганущак, директор громадської організації "Інститут розвитку територій", експерт Центрального офісу реформ при Міністерстві розвитку громад та ­територій.

— Новопризначених голів РДА все одно звільнятимуть, коли Верховна Рада затвердить округи. Навіщо ставити людей на пів року? Треба було призначати виконуючих обов'язки.

Як тільки створюються об'єднані громади, гроші переходять до них. І влада втікає з рук райрад та РДА. Зараз райдержадміністрації слабкі. А це породжує зловживання: кошмарення бізнесу, органів місцевого самоврядування. Тому реформу треба довершувати якнайшвидше.

25 жовтня мають пройти місцеві вибори. Рішення за Верховною Радою. За нововведеннями до Конституції, голів РДА замінять префекти. Нарешті буде нормальне управління на територіях. Зараз фактично ними керують місцеві феодали і держава на це не впливає.

Префекти координуватимуть діяльність територіальних органів виконавчої влади. Друге: адміністративний нагляд за тим, щоби місцеве самоврядування не "запливало за буйки", ухвалювало законні рішення. Третє: виконання державних програм. Можна сказати, що префекти — представники уряду на території. А в деяких випадках — і президента. Всі, хто кричить, що це президентська вертикаль — популісти.

Зараз ви читаєте новину «Більшість голів районних адміністрацій звільнять за пів року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода