Середа, 09 липня 2008 17:48

Микола Луценко випалив Джоконду на дереві

Автор: фото: Наталя ТАВАНЕЦЬ
  Житель села Кліщинці Чорнобаївського району на Черкащині Микола Луценко рік випалював копію картини ”Мона Ліза” Леонардо да Вінчі
Житель села Кліщинці Чорнобаївського району на Черкащині Микола Луценко рік випалював копію картини ”Мона Ліза” Леонардо да Вінчі

37-річний Микола Луценко з села Кліщинці Чорнобаївського району на Черкащині працює вчителем трудового навчання у школі. У фойє районного Будинку культури на столі розкладає вирізьблені та випалені картини, шинкувальні дошки, полумиски.

— Узяв звичайний чотирирубльовий годинник і зробив з нього красу, — Луценко показує настінний годинник.

Каже, у школі вчився посередньо, планував стати водієм. Вступати до Глухівського педінституту порадив директор школи Олександр Корх.

— Підходить на випускному та каже: "В інститут не хочеш? Мені треба вчителя трудового", — згадує.

На третьому курсі Луценко одружився з Ларисою Косинською, якій зараз 37 років. Вона з села Тарасенкове Оржицького району на Полтавщині. Працює в Кліщинцях у дитячому садку.

— Познайомилися на дискотеці, — розповідає жінка. — Микола дуже схожий на мого брата Олександра, тому й звернула на нього увагу. Люди в Тарасенковому досі плутають його з братом.

Після закінчення інституту Луценко повіз дружину в своє село. За рік перебралися до Кліщинців.

— Шукали місце, де дали б житло. Знайомий моїх батьків працював у Кліщинській школі директором. Запросив нас, бо шукав учителя труда, — говорить Лариса.

У вільний час чоловік різьбив із дерева човники, літаки, пізніше почав випалювати картини.

— Коли вчителям сім місяців зарплати не давали, робив на замовлення двері та вікна, — каже Лариса. — До хати виготовив журнальний столик, табуретки. Кухонний стіл вирізьбив мені на день народження.

2000-го Луценко випалив на дереві зображення Джоконди Леонардо да Вінчі. Нині хоче зробити серію "Видатні люди Черкащини" з портретів Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Михайла Старицького, Івана Піддубного (силач з села Красенівка Чорнобаївського району. — "ГПУ"). Навчив випалювати картини 12-річну доньку Вікторію. Вона зробила зображення Анастасії Заворотнюк. Це її улюблена акторка.

1971, 10 червня — Микола Луценко народився в с. Набережне Тростянецького р-ну на Сумщині
1987 — вступив до Глухівського педінституту
1991 — одружився з Ларисою Косинською
1994 — переїхав у с. Кліщинці Чорнобаївського р-ну на Черкащині
1995 — народилася донька Вікторія
2008 — випалив на дереві портрет доньки

Зараз ви читаєте новину «Микола Луценко випалив Джоконду на дереві». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода