Вівторок, 15 липня 2008 16:38

Марія Майорко розважала Ющенка на весіллі

Автор: фото: Наталя ЧУБЕНКО
  Тамада Марія Майорко веде купальський конкурс на майданчику перед шинком ”Козачок” у Переяславі-Хмельницькому на Київщині 7 липня 2008 року
Тамада Марія Майорко веде купальський конкурс на майданчику перед шинком ”Козачок” у Переяславі-Хмельницькому на Київщині 7 липня 2008 року

"Свого майбутнього чоловіка знала з дитячих років, — розповідає киянка Марія Майорко, 33 роки. — Дід Кирило до війни був головою колгоспу у Сквирському районі, в селі Антонів. Там жителі перед кожним голосним ставлять букву "г". Коли з автобуса кричать: "Голько, біжи на гавтобус, бо готправляється на Гантонів" — це треба чути!"

— Дід за дружину мав вродливу жінку, яка передбачала майбутнє. Казали, що вона його приворожила. У діда й баби було четверо дітей. І вони ще взяли до себе сусідську дівчинку Дуню, сироту з 8 років. Виховали її, поставили на ноги. Вона мені як тітка, — жваво осмикує рожеву блузку.

Розмовляємо у столичній школі N201, де Марія працює заступником директора.

— Із Дуніним онуком бачилася на родинні свята. Володя старший на два роки. Прийшов із армії — високий, широкоплечий, — мрійливо розтягує слова. — Став напористо впадати за мною. Знав: якщо розтягувати цукерково-букетний період, то нічого не вийде. Узяв мене наскоком, нахрапом. Я тоді закінчувала педучилище в Білій Церкві. У вихідні їхав за мною, привозив сумки. Вірші писав, але я не дуже прихильна до цього. Характер у мене противний.

Сережки-висульки трясуться від сміху.

— Дочекався, поки закінчу училище, за руку і — заміж. Жили в його батьків у Києві. Народилася Катя. І тут почалося. Володя зайнявся бізнесом купи-продай. Заліз у борги, кредитів набрав до 70 тисяч доларів, — витирає спітніле чоло. — Це ж 1990-ті, розквіт бандитських угруповань. Бізнес прогорів, а борги залишилися. Чоловік від кредиторів ховається, а я у квартирі з дитиною сама. Бандити погрожували, ніж до горла підставляли. Прийшов якось один вибивати гроші, заглянув у холодильник. А там миша повісилася. Питає: "Чим годуєш дитину?" Кажу, що своїм молоком. "А сама що їси?" — "Воду з-під крану". Він поклав 50 доларів: "Наступного разу приїду, щоби був забитий холодильник. Повертати не треба". Став ходити і допомагати. Я могла подзвонити йому: "Едик, мені треба те й те" — привозив.

Cережки-висульки трясуться від сміху

Сім"я Марії та Володимира розпалася.

— Квартиру розміняли. Я пішла в комуналку. Чоловік одружився вдруге, до Каті не навідується, — роззувається і кладе ноги на стілець. — Уже 12 років сама.

У вільний від роботи час Марія Майорко працює тамадою. Проводить зустрічі випускників, банкети, ювілеї, весілля, корпоративні вечірки.

— Якось гуляли весілля 23 лютого, — згадує. — У кафе поряд святкували ювілей. Я приїхала сама, музиканта мені підкинули — гарний дядько, але любить чарчину. На торжествах люди зібралися різні, а курилка спільна для всіх. І там кум із кумою щось не поділили. Вона бере попільничку з товстого скла і розбиває об кумову голову. Хлопці з іншої компанії втрутилися. Бійка ось-ось розпочнеться, очі кров"ю поналивані. Вискакую викликати міліцію. Вертаюся: б"ються! Один із гостей вривається на кухню, хапає ножа і до когось присікується. Наречений бере камеру і спокійно все знімає. Музикант включив польку — щоби веселіше. Швидко приїздить омон, пускає сльозоточивий газ. А це ж зима, мороз конкретний, народ вискакує хто в чому був. А в дальній кімнаті залишилися діти. Вриваюся, в охапку їх і на вулицю. Після того весілля захворіла бронхітом.

Розказує, як у 2000-му розважала на весіллі Віктора Ющенка, тоді ще прем"єр-міністра:

— Віктор Андрійович приїхав із дружиною. Тости казав, в усіх забавах брав участь. У мене є конкурс "Як ви прийняли рішення, щоби одружитись?" Чоловіки витягають "сердечка" із варіантами відповідей. Я попросила одружених підняти руки. Першим підняв молодий, потім його друг, третім — Ющенко. Він витягнув сердечко з написом: "Біс поплутав". Його дружина сказала на це: "Істинна правда".

1974, 27 серпня — Марія Кучерява народилася в селі Петропавлівка Нововоронцовського району Херсонщини
1993 — закінчила педучилище в місті Біла Церква Київської області, вийшла заміж за Володимира Майорка
1995 — народила доньку Катерину. За рік розлучилася з чоловіком
1998 — почала працювати тамадою
2006 — закінчила педуніверситет ім. М. Драгоманова, викладає німецьку мову
2007-го — працює заступником директора школи N201 у Києві

Зараз ви читаєте новину «Марія Майорко розважала Ющенка на весіллі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода