Ексклюзиви
Неділя, 24 червня 2007 16:05

Іван Петренко вилікувався від мігрені

Автор: фото: Микола КАРНАРУК
  Іван Петренко з Черкас бере за ремонт годинників удвічі менше, ніж інші майстри
Іван Петренко з Черкас бере за ремонт годинників удвічі менше, ніж інші майстри

57-річний Іван Петренко із Черкас ремонтує годинники. Запевняє, що цим заняттям себе вилікував. 30 років тому чоловіка мучили сильні головні болі та безсоння.

Іван Петренко сидить за саморобним столиком біля магазину "Сотий". За його спиною — порожній кіоск. Поставив його 15 років тому. А 2000-го через високі податки продав сусідові за 1200 грн.

— У Черкаси я приїхав із села Смільчинці, це в Лисянському районі, — розповідає Іван Миколайович. — У селі працював кіномеханіком, а в Черкасах влаштувався плотніком в СМУ-4, бо там дали жильйо. Робота була тяжола. Одновремьонно ходив на курси телемастєра та займався борьбою. Їздив на обласні сорєвнованія. У Каневі получив сильний удар в затилок.

Після цього чоловікові дали другу групу інвалідності.

— Попросив в знайомого лікаря книжку — щоб понять, що зі мною. Але більш як півтори сторінки не міг читати в день, — зізнається. — У зятя грубий голос, то більше двох минут не міг його слухати. Закривався в кімнаті, накривав голову подушкою.

Зізнається, що їздив до знахарок:

— Але поняв, що це — халтура, афірісти, тому відмовився.

Підходить літня жінка. Просить поставити в годинник батарейку. Іван дістає з джинсової торбинки інструмент. За роботу грошей не бере. Жінка дякує.

— На стройці перевели мене на легкий труд, — продовжує годинникар. — Поставили на підйомник будматеріалів. Зимою сидиш на криші, буває, змерзаєш так, що зуби тарабанять.

Наташа закінчила 8 класів і пішла на стройку

Дружину Наталю Іван Петренко зустрів на будівництві. Дівчині було 16 років, вона працювала маляром. Через рік побралися.

— У Наташі рано помер батько. А мати була інвалідом, получала 20 рублів пенсії. Наташа закінчила 8 класів і пішла на стройку. На медсестру вивчилася, коли ми вже одружилися. Я гарно малюю, допомагав їй зображати в цвітному людські органи.

Питаю, де вчився ремонтувати годинники.

— У школі читав книжечку, — відмахується. — Якось із цікавості відремонтував будильнік шоферові. Електрик і собі питає: "Ти зробиш мені "Побєду"?" Потім приніс ще "Восток-2". Я ним занімався дві неділі, но зробив, — хвалиться.

З часом люди дізналися про годинникаря-самоука.

— У перве врем"я ремонтував не за гроші. Казав: які часи не зроблю — будуть на запчасті. Назбирав годинників около двісті, але вже мав нєкоторий опит. Тоді почав брати гроші — вполовину дешевше, чим у мастєрських.

Іван Петренко має двох доньок. 17-річна Юлія навчається на медсестру, 34-річна Галина працює на радіо. Їй батько купив однокімнатну квартиру в Черкасах.

— Вона з роботи до свекрухи в передмістя добиралася попутками, часто і вночі, — пояснює Петренко. — Заліз у борги. Робив з шостої ранку до десятої вечора, щоб віддати гроші. Тепер за день заробляю 10–15 гривень. Майже все віддаю меншій доньці.

Іван звертається до приймальників пляшок, які стоять за кіоском і голосно розмовляють.

— Хлопці, чуєш, ану прекратіть разговори!

Чоловіки вмовкають.

— Мій батько був завфермою, вивів колгосп у передовики. А мати сапала буряки, — згадує майстер. — Менший брат Петро живе у селі, а сестра Люба тут, в Черкасах. Мій дід був плотніком. Я теж з дєтства щось ламав, ремонтував. В 11 років зробив табуретку. Мати хранила її всю жизнь.

Підходить подружжя пенсіонерів. Питають, коли можна принести годинник.

— Кукушка замовчала, — пояснюють.

Домовляються на 16 годину.

— Чим складніші часи, тим більший азарт розбирає. Як ремонтую їх, відключаюся від усіх проблем. Мєдітірую, голова відпочиває! І жінку з дітьми цього навчив.

Іван Миколайович збирається на обід додому. За столиком просить наглянути приймальників пляшок.

1949, 21 серпня — Іван Петренко народився у селі Смільчинці Лисянського району на Черкащині
1960 — сам виготовив табуретку
1961 — зацікавився радіотехнікою
1963 — змайстрував друзям лижі
1967 — прочитав книжку про годинники
1968 — вивчився на кіномеханіка в Сумській області
1972, 15 липня — одружився з маляром із Черкас Наталією Бородачовою, яка згодом вивчилася на медсестру
1973, 2 березня — народилася донька Галина
1989,14 липня — народилася донька Юлія
1992 — поставив кіоск біля магазину "Сотий" у Черкасах
1998 — на позичені гроші купив доньці Галині однокімнатну квартиру
2000 — дали другу групу інвалідності; продав кіоск.
Ремонтує в Черкасах годинники

Зараз ви читаєте новину «Іван Петренко вилікувався від мігрені». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1132
Голосування Хто нині найкращий футбольний тренер світу?
  • 1) Хосеп Гвардіола
  • 2) Юрген Клопп
  • 3) Максиміліано Аллегрі
  • 4) Дієго Сімеоне
  • 5) Дідьє Дешам
Переглянути
Погода