Вівторок, 06 серпня 2019 05:16

Андрія Крітенка поховають у Києві

Автор: ФОТО З САЙТА www.zik.ua
  Режисер Андрій Крітенко народився у Києві. Останні 25 років жив у німецькому Штутгарті
Режисер Андрій Крітенко народився у Києві. Останні 25 років жив у німецькому Штутгарті

У ніч на 29 липня помер режисер українсько-німецького театру "КРОТ" 56-річний Андрій КРІТЕНКО.

"Андрей Критенко создал живой театр в Украине и Германии. Человек некрикливого таланта и могучего обаяния. Он презирал ханжество, делал культуру своей родины более открытой, современной, свободной. Гурман во всем. Он был облаком света, иронии, деликатной любви, окружавший всех, в ком видел индивидуальность, красоту. Прощай, мой дорогой", — пише журналіст Костянтин Дорошенко у "Фейсбуку".

Андрій Крітенко народився у Києві. Закінчив столичний університет театру, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого. Працював режисером-постановником. Із 2001 року був викладачем Університету музики та виконавського мистецтва в німецькому Штутгарті. Жив там останні 25 років.

Ставив опери та драматичні вистави в Україні, Росії, Казахстані, Німеччині, Австрії, Люксембурзі та Швейцарії. В Україні часто працював за п'єсами Леся Подерв'янського. Найвідоміші — "Павлік Морозов", "Сни Васіліси Єгоровни", "Звірі". Головні ролі в них виконував актор і журналіст Микола Вересень.

"Андрій — мій перший провідник у світ театру і закулісся театру імені Івана Франка, вчитель смачного життя, товариш у нашій "веселій" еміграції. Як ти міг піти? Прости мене за те, що не встиг приїхати, за те, що не завжди телефонував, за те, що все відкладав і відкладав", — пише актор Сергій Калантай в соцмережі.

З Андрієм Крітенком попрощалися 5 серпня у Штутгарті. Поховають його в Києві.

Зараз ви читаєте новину «Андрія Крітенка поховають у Києві». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 579
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути