Ексклюзиви
Вівторок, 19 листопада 2019 05:40

Анатолій Сулим хворів на подагру

Автор: Фото надане Григорієм Сулимом
  Анатолій Сулим працював дерматовенерологом у приватній клініці в Сумах
Анатолій Сулим працював дерматовенерологом у приватній клініці в Сумах

Справили дев'ятини за лікарем 62-річним Анатолієм СУЛИМОМ із Сум. Він помер раптово. Хворів на подагру.

— Всі, хто знав батька, розуміють, що ми втратили справжнього лікаря, — говорить син 29-річний Григорій Сулим. — До нього йшли, як до останньої інстанції. Щоб потрапити на прийом, ставали в чергу. Батько не розумів поняття "по запису". Говорив: "Приходьте з 16:00 до 18:00". Доки не розбирався з проблемою, хворого не відпускав.

Анатолій Сулим був дерматовенерологом. Став першим, хто приймав пацієнтів в анонімному кабінеті з діагностики венеричних хвороб. Працював у приватній клініці. Викладав у Медичному інституті Сумського державного університету.

— Батько мало довіряв сучасним методам лікування, але вмів ставити найточніші діагнози. Не знаю нікого, хто робив би це краще за нього, — продовжує Григорій. — Донька його куми мала подразнення на шкірі. Батько впевнено діагностував у неї рідкісне генетичне захворювання і порадив піти до генетиків. Жінка послухала. На прийомі сказала: "Нам профессор Сулим поставил такой-то диагноз". У відповідь почула: "Он не профессор". — "Я знаю, но для нас он — профессор". Лікарка погортала книжку і погодилася з діагнозом батька. Він не прагнув отримати наукові ступені. Ще раніше написав кандидатську роботу. Коли мав захищатися, йому натякнули, що треба заплатити. Відмовився. Більше цим не займався.

Анатолій Сулим був учасником ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. Мав більш як 30 виїздів у зону. Загалом провів там півроку.

— У нас — династія лікарів, — говорить Григорій Сулим. — Я думав стати фармацевтом, але пішов батьковим шляхом. Коли щось не вдавалося, він казав: "Значит мало стараешься". Шкодую, що мало говорили з ним про життя. Переважно спілкувалися в переписці — сухо і рідко. Він володів винятковою грамотністю. В його рукописах або повідомленнях не бачив жодної помилки. Ніколи не лаявся. Любив бути на самоті. Не вибагливий в одязі. Стежив лише за тим, щоб усе було охайно. Матеріальні цінності були для нього ніщо. Казав: "Умерь свои потребности и будешь счастлив". Він грав у преферанс. Мав повну колекцію вінілових платівок Володимира Висоцького.

Анатолія Сулима поховали на новому міському кладовищі в Сумах.

Зараз ви читаєте новину «Анатолій Сулим хворів на подагру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 306
Голосування Чим закінчиться зустріч Зеленського і Путіна?
  • Нічим. Все залишиться, як є
  • Україна піде на поступки Росії
  • Путіна переконають зупинити війну
  • Зеленський погодиться вписати особливий статус Донбасу у Конституцію
  • Президент зрозуміє, що з Путіним домовитись нереально. На Донбасі почнуть будувати стіну
  • Домовляться про газ, але не про Донбас
Переглянути
Погода