Ексклюзиви
Четвер, 04 листопада 2010 16:59

Росія, що крутіша за Мексику

 

Цей малюнок уміщено в російському журналі "Нива" в жовтні 1917 року  - напередодні більшовицького перевороту. Тоді не лише росіяни фантазували, що їхня держава така ж демократична, як США Після Лютневої революції 1917-го й повалення монархії американці теж вважали Росію демократичною. І симпатизували їй.

У кінці літа того року до Петрограда приїхав "лівий" американський журналіст Джон Рід. Перед тим він бачив Мексиканську революцію, що почалася 1910-го. А з Росії писав: "Тут іще крутіше, аніж у Мексиці!". Джон Рід зустрівся з Олександром Керенським, главою Тимчасового уряду. Запитав його, які уроки може взяти світова демократія в російської революції.
- Уроки можна брати, коли все закінчилося. А в нас - тільки починається! - відповів Керенський.

Мов у воду дивився: невдовзі більшовики взяли владу силою. Розігнали "буржуазний" Тимчасовий уряд і заборонили вибори до парламенту - Установчих зборів. А демократ Керенський утік до Америки.
Про це згодом Джон Рід написав книжку "Десять днів, які потрясли світ".
Рід був симпатиком більшовиків - ще крутіших за мексиканців. Тому американці його книжку сприйняли без ентузіазму.

США не визнали радянську Росію й установили з нею дипломатичні відносини аж 1933 року. І не тому, що Росія, тоді вже СРСР, стала демократичнішою. Просто під час Великої депресії американцям хотілося їсти. А більшовики щедро експортували пшеницю - і того самого 1933-го, й пізніше. "Нива" тоді вже не виходила, а карикатури на дядька Сема друкували в "Крокодиле" та "Огоньке".

Зараз ви читаєте новину «Росія, що крутіша за Мексику». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1324
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода