Четвер, 16 грудня 2010 14:34

Бритва, що працювала за принципом м'ясорубки

Наприкінці 1960-х, коли в мене з'явився пух на підборідді, старший брат запропонував скористатися його електробритвою "Харків". Спогад лишився неприємний: вона щипалася. Після процедури було відчуття, ніби тебе начистили наждаком. Аж тепер знаю, чому так, бо оце прочитав до неї, тодішньої, стару інструкцію: "Бритье осуществляется путем срезания подвижным ножом волос, попадающих в пазы неподвижного ножа". Простіше кажучи, вона працювала за тим самим принципом, що й елементарна механічна м'ясорубка.

Але тоді доводилося терпіти. По-перше, у пункті четвертому інструкції написано: "Лицо должно быть сухим и чистым". По-друге, я любив брата й хотів бути в усьому схожим на нього. І на тих, на кого намагався бути схожим він. А серед людей, що мали тоді бритву "Харків", був навіть академік Сергій Корольов. Згодом вона з'являлася й у фільмі "Іронія долі, або З легким паром" - як стандарт тодішнього достатку.

Зателефонував братові: чи пам'ятає ту свою бритву? Аякже! Він тоді повернувся з армії, коли ще в піхоті служили по три роки. Хотів відчути цивільне й цивілізоване життя й купив ту бритву. Коштувала, каже брат, карбованців 25 - 30.

У неї був чудовий, якийсь зовсім не радянський дизайн. Вона сама просилася в руку. Пластмасовий корпус наче із слонової кістки. Це доки не вмикаєш. А ввімкнув - у корпусі проскакують іскри й гудіння, противно. Був анекдот:
- Куме, нащо ви щоранку о сьомій вмикаєте електродриль?
- Та в мене немає дриля, то електробритва "Харків"!

Микиті Хрущову наприкінці 1950-х у США нібито подарували бритву "Браун". Він привіз її до Харкова й попросив зробити таку саму. Але вона вийшла-таки наша. І ніби й непогана - якщо маєш підходяще для неї обличчя. Дехто й досі користується тими самими бритвами "Харків", придбаними в 1960-х.
Брат каже, що зовсім недавно свою викинув, хоч була цілком справна. Бо давненько вже носить бороду, що робить його схожим на Саваофа або на російського імператора Миколу II.

Зараз ви читаєте новину «Бритва, що працювала за принципом м'ясорубки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1282
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода