Директор Шевченківського заповідника Олександр Комаренко 1 листопада написав заяву про звільнення за власним бажанням.
"Нагнітання істерії довкола реставрації хати чумака не могло тривати до безкінечності, - каже Комаренко. - Тому, я вирішив у п'ятницю, 1 листопада, написати заяву на звільнення за власним бажанням. Звісно, наказ демонтувати хату чумака віддавав не я. Хто наказав, я не скажу. Можете будувати власні здогадки. Із написанням заяви на мене ніхто не тиснув. Просто я вирішив так зробити, щоб розрядити ситуацію".
Стверджує, що гроші на ремонт хати чумака у п'ятницю ще не надходили.
"Ні від обласного, ні від районного бюджетів досі не надійшло ні копійки", - зазначив Комаренко.
Генеральна прокуратура має низку претензій до звільненого керівника заповідника.
"Ним розпочато реконструкцію чумацької хати без реєстрації відповідної декларації в Інспекції Держархбудконтролю", - сказав генеральний прокурор Віктор Пшонка. – Міністерство культури досі не вирішило питання щодо наявності підстав для внесення хати чумака до переліку об'єктів культурної спадщини".
Генпрокурор наголосив, що це є явним порушенням закону України про охорону культурної спадщини.
"Невизначеним залишається право власності на хату чумака. Сама будівля розташована на земельній ділянці, яка на праві постійного користування належить Національному заповіднику, а об'єкт нерухомості перебуває на балансі сільської ради", - підкреслив генпрокурор.
Комаренко підтверджує, що прокуратура продовжує цікавитися всіма нюансами демонтажу:
"Мене досі викликають в обласну прокуратуру, хоча всі письмові пояснення я надав раніше. Впадати у відчай не буду. Думаю, що без роботи не залишуся".
Нагадаємо, в селі Моринці, де народився Тарас Шевченко, під час реконструкції була знищена 200-річна хата чумака, яка була об'єктом Національного заповідника Батьківщина Тараса Шевченка". Президент Віктор Янукович вимагав від генпрокурора доповісти про результати перевірки цієї інформації до 11 листопада.
Коментарі
1