Понеділок, 18 листопада 2019 10:29

Померла відома балетмейстер Аніко Рехвіашвілі

Померла відома балетмейстер Аніко Рехвіашвілі
Художня керівниця балету Національної опери України, балетмейстер Аніко Рехвіашвілі померла на 56 році життя. Фото: mip.gov.ua

16 листопада померла художня керівниця балету Національної опери України, народна артистка України, балетмейстер Аніко Рехвіашвілі. 12 грудня їй мало виповнитися 56 років.

Аніко Рехвіашвілі тяжко хворіла й не виходила на роботу з початку театрального сезону, повідомили у прес-службі театру.

У мережі знайомі Аніко Рехвіашвілі не можуть оговтатись від несподіваної новини про її смерть. За їхніми словами, балетмейстер все життя присвятила балету, а за час своєї роботи в Національній опері України реалізувала численні хореографічні постановки, які щоразу викликали фурор серед глядачів.

"Щойно повідомили з театру – у кращі світи пішла художня керівниця балетної трупи Національної опери Аніко Рехвіашвілі. Серце відмовляється вірити. Вона ж мала стільки планів, працювала над створенням нового балету "Красуня і чудовисько". Як я любила наші розмови про мистецтво, балет, про складність творчих доль. Аніко стільки знала, була неймовірно ерудованою і цікавою у спілкуванні. Не уявляю, як тепер театр оговтається від такої втрати. Бо Аніко підняла рівень українського балету до світового. Вона незамінна", – написала співробітниця компанії "Національні інформаційні системи" Ліліана Фесенко у Facebook.

"Я любила балет патологічно – він мене хвилював, вражав! Мені здавалося, що я розумію танець. Моє захоплення природне, як у когось живопис, математика чи вірші, - розповідала Аніко Рехвіашвілі в одному з інтерв'ю.

До 1982 року балетмейстер навчалась у студії Державного академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, після чого завершила курс у Київському інституті культури. Аніко Рехвіашвілі розпочинала кар'єру з балетного театру "Аніко балет" та завідувала кафедрою сучасної класичної хореографії Національного університету культури та мистецтв. Кожна постановка балетмейстера була успішною, тому її запросили до Національної опери.

За роки роботи Аніко Рехвіашвілі створила хореографічні номери для спектаклів "Віденський вальс", "Даніела", "Дама з камеліями", "Дафніс і Хлоя", "Снігова королева", "Ночі в садах Іспанії", "Юлій Цезар", "Половецькі танці", "Мойсей", "Ярослав Мудрий", "Наталка Полтавка", низку хореографічних номерів і танців для солістів опери. Аніко є лауреатом Міжнародного конкурсу імені Сержа Лифаря та 25-ї ювілейної премії "Київська пектораль".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому попрощались з Володимиром Панченком

В начале октября умерла 33-летняя украинская актриса театра и кино Марина Куклина. О трагедии сообщили в соцсетях коллеги и друзья актрисы.

Зараз ви читаєте новину «Померла відома балетмейстер Аніко Рехвіашвілі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода