Середа, 13 березня 2019 11:05

Експерт пояснив для чого потрібен мовний закон

Експерт пояснив для чого потрібен мовний закон
Закон підтримують проукраїнські сили. Фото: "Портал мовної політики"

Демократичні проукраїнські сили зацікавлені в прийнятті закону про мову тому, що він повертає державність українській мові.

"Я вважаю, що цей закон один із найліберальніших законів в Європі. Законопроект насправді писався із того, що є у Франції та інших європейських країнах. Насправді він є збалансованим і виваженим. І ті понад дві тисячі поправок, які пропонуються в парламенті, вони якраз є не предметом сварки. Вони є намаганням депутатів окремих, або політичних сил, які вони представляють, показати те, що вони роблять свій дуже важливий внесок в прийняття цього закону", - сказав у ток-шоу "Ситуація" політичний експерт Дмитро Васильєв.

За його словами, сьогодні в парламенті є незначні сили, які в цьому законі не зацікавлені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що передбачає новий мовний закон

"Більшість адекватних демократичних проукраїнських сил якраз дуже зацікавлені в прийнятті цього закону тому, що він насправді повертає державність українській мові, робить її можливою для розвитку, вносить ті адекватні санкції, які необхідні для кожного закону. Тому що неможливо прийняти закон, щоб не було ніяких санкцій, які б вводилися для того, щоб порушників якось покарати. Але покарання в цих санкціях адекватне. Тому я вважаю, що це абсолютно адекватний і вчасний закон. Дуже добре, що його парламент і вносить на розгляд", - додав Васильєв.

У Раді Європи закликали українських депутатів не голосувати за мовний закон у передвиборчий період. Комісар з прав людини Дуня Міятович пропонує розглянути закон після виборів.

Зараз ви читаєте новину «Експерт пояснив для чого потрібен мовний закон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода