Понеділок, 29 грудня 2008 17:11

У Держбюджеті бракує коштів на зарплату

Автор: дані: Держкомстат України
 

На 1 грудня українцям заборгували понад 1,7 млрд грн зарплати. Найбільше боргів припадає на Донецьку обл., порахував Держкомстат України.

— Це ще не біда, а от років 10–15 тому зарплат чекали по півроку, — каже Валентина Гапонюк, 54 роки, із міста Нововолинськ Волинської обл. — Мій чоловік працює на шахті. У жовтні та листопаді їм дали частину зарплатні. Коли розрахуються повністю — невідомо. Ще й заставляють іти у відпустки.

Жителька міста Луцьк Катерина Маковій, 34 роки, працює вчителькою.

— Нам натякнули, що після Нового року зарплати не побачимо до весни. Кажуть, немає грошей у бюджеті.

Столичні вчителі теж скаржаться на затримку зарплат.

— Нам давали платню двічі на місяць — аванс і получку, — каже завуч Ірина Іванівна. Прізвище просить не називати. — Тепер дають гамузом, ще й платню за листопад затримали на півтора тижні. Так само було і в жовтні.

Олена Загрійчук, 23 роки, працює на залізничній станції Чоп на Закарпатті.

— Нам із жовтня не платять. Сказали брати відпустки за власний рахунок на п"ять днів. Економлять на зарплатах. А вони в нас малі — по 1500 гривень.

За даними Держкомстату, середня зарплата в Україні зменшується. У липні вона становила 1930 грн, а в листопаді — на 107 грн менше. Найбільше втрачають жителі Донеччини та Дніпропетровщини. Середня зарплата впала там на 200 грн.

Зараз ви читаєте новину «У Держбюджеті бракує коштів на зарплату». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода